Skip to content

Jak sterować telewizorem lub zestawem stereo za pomocą Amazon Echo i Logitech Harmony Hub

8 de lipiec de 2021
650x301xIMG 2491 stomped 650x301 1 650x301.jpg.pagespeed.gpjpjwpjjsrjrprwricpmd.ic .atVy0j6m2S

Jeśli używanie aremote do włączania telewizora jest dla Ciebie zbyt staromodne, oto jak używać Amazon Echo do włączania telewizora za pomocą głosu.

Niestety, generalnie nie możesz tego zrobić tylko z Echo i telewizorem – potrzebujesz jakiegoś inteligentnego koncentratora podłączonego do telewizora, z którym Echo może się komunikować. Polecamy Logitech Harmony Hub.

Dawno, dawno temu trzeba było użyć lekko niezgrabnegoIFTTTaby połączyć te dwa ze sobą. Ale ostatecznie Logitechdodano natywne wsparcie dla Amazon Echo, dzięki czemu połączenie dwóch urządzeń i sterowanie kinem domowym za pomocą niestandardowych poleceń głosowych jest łatwiejsze niż wcześniej. A od stycznia 2017 r. może nie tylko włączać i wyłączać telewizor.

Integracja Harmony Echo nie jest wszechmocna, ale jej możliwości stale rosną. Może kontrolować „działania” skonfigurowane w centrum Harmony, co oznacza, że ​​może włączać i wyłączać dowolną liczbę urządzeń. Alexa może również regulować głośność, odtwarzać lub wstrzymywać to, co oglądasz, ustawiać wyłącznik czasowy, a nawet przełączać się na określone kanały (podczas oglądania telewizji na żywo lub korzystania z Roku). Jeśli już korzystasz z Harmony Hub, prawdopodobnie masz już wszystko skonfigurowane, ale jeśli nie, mamy dokładny przewodnik, który przeprowadzi Cię przez ten proces.

Gdy to zrobisz, musisz zainstalować umiejętność Harmony Alexa, którą możesz zrobić w aplikacji Alexa. Mamy przewodnik, który pokazuje, jak zainstalować umiejętności Alexa (a także kilka przydatnych, które powinieneś wypróbować), ale sedno tego jest takie: otwórz aplikację Alexa, dotknij przycisku menu na pasku bocznym w lewym górnym rogu na ekranie, wybierz „Umiejętności”, wyszukaj umiejętność, a następnie dotknij „Włącz umiejętność”, aby ją zainstalować.


Pamiętaj, że do wyboru są dwie umiejętności Harmony Alexa. Musisz zainstalować nowszy z czerwonym logo. ty mogą zainstaluj starszą umiejętność z niebieskim logo, która po prostu pozwoli ci po prostu zrezygnować z bitu „powiedz harmonii” w poleceniach głosowych. Więc zamiast mówić „Alexa, powiedz Harmony, aby włączył telewizor”, możesz po prostu powiedzieć „Alexa, włącz telewizor” – chociaż będziesz w stanie to zrobić tylko dla kilku poleceń, takich jak włączanie czynności i poza.

1625751133 198 Jak sterowac telewizorem lub zestawem stereo za pomoca Amazon Echo

Gdy przejdziesz do włączania umiejętności Harmony, musisz zalogować się na swoje konto Logitech, a po wykonaniu tej czynności może być konieczne zaktualizowanie centrum Harmony, zanim będzie można go używać z Alexą. W takim przypadku otwórz aplikację Harmony na telefonie i dotknij przycisku menu w lewym górnym rogu.

1625751133 507 Jak sterowac telewizorem lub zestawem stereo za pomoca Amazon Echo

Stamtąd wybierz „Konfiguracja harmonii”.

1625751133 75 Jak sterowac telewizorem lub zestawem stereo za pomoca Amazon Echo

Stuknij w „Synchronizuj”.

1625751133 570 Jak sterowac telewizorem lub zestawem stereo za pomoca Amazon Echo

Stuknij w „Synchronizuj teraz”.

1625751133 951 Jak sterowac telewizorem lub zestawem stereo za pomoca Amazon Echo

Naciśnij „Tak”, gdy pojawi się wyskakujące okienko.

1625751133 73 Jak sterowac telewizorem lub zestawem stereo za pomoca Amazon Echo

Po zaktualizowaniu centrum Harmony musisz wrócić do aplikacji Alexa i ponownie zainstalować umiejętność Harmony, a także zalogować się na swoje konto Logitech (prawdopodobnie jest to dziwny błąd, który to powoduje).

Po zalogowaniu wybierzesz czynności, które Alexa ma rozpoznawać. Możesz także dotknąć „Dodaj przyjazną nazwę”, aby zapewnić Alexie lepszą frazę do użycia. Zamiast więc mówić „Alexa, włącz oglądanie telewizji”, możesz użyć „TV” jako przyjaznej nazwy dla tej aktywności. Dzięki temu możesz powiedzieć „Alexa, włącz telewizor”, aby wywołać tę czynność. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, „TV” i „Telewizja” to przyjazne nazwy, które zostały ustawione automatycznie, ale możesz dodać więcej.

Jeśli masz działania, których nie chcesz kontrolować za pomocą Alexy (powiedzmy, urządzenia smarthome, które Alexa już kontroluje osobno), możesz całkowicie odznaczyć je z tej listy.

1625751134 325 Jak sterowac telewizorem lub zestawem stereo za pomoca Amazon Echo

Po zakończeniu tego kroku dotknij strzałki.

1625751134 213 Jak sterowac telewizorem lub zestawem stereo za pomoca Amazon Echo


Następny ekran to miejsce, w którym skonfigurujesz swoje ulubione kanały, aby móc przełączać się na nie za pomocą Alexy. Jeśli nie masz skonfigurowanych ulubionych kanałów na swoim koncie Harmony, zobaczysz poniższy ekran:

1625751134 839 Jak sterowac telewizorem lub zestawem stereo za pomoca Amazon Echo

Aby rozwiązać ten problem, możesz skonfigurować ulubione kanały w aplikacji Harmony, przechodząc do Menu > Konfiguracja harmonii > Dodaj/edytuj urządzenia i działania > Ulubione.

Po wykonaniu tej czynności możesz wrócić do aplikacji Alexa, aby zakończyć konfigurowanie ulubionych kanałów, a następnie dotknąć strzałki w prawym górnym rogu. Stamtąd dotknij „Połącz konto” u dołu.

1625751134 547 Jak sterowac telewizorem lub zestawem stereo za pomoca Amazon Echo

Otrzymasz wtedy potwierdzenie, że Alexa została pomyślnie połączona z Harmony. Stąd możesz zamknąć aplikację i zacząć używać Echo lub innego urządzenia obsługiwanego przez Alexa do sterowania systemem domowej rozrywki.

1625751134 255 Jak sterowac telewizorem lub zestawem stereo za pomoca Amazon Echo

Niestety nie możesz zrobić wszystkiego z Alexą, ale jej integracja jest coraz lepsza. Wszystko, co mogłeś zrobić w przeszłości, to po prostu włączać i wyłączać centrum rozrywki za pomocą Alexy, ale teraz możesz kontrolować głośność, odtwarzać / wstrzymywać treści (w tym Netflix w Roku) i przełączać się na określone kanały, wszystko za pomocą głosu.

Czy ten post był pomocny?