Skip to content

Jak stworzyć rozwijany terminal w OS X?

27 de lipiec de 2021
1627378167 1

W zależności od tego, do czego używasz komputera Mac, możesz spędzać dużo czasu w terminalu, więc dzisiaj pokażemy ci sposób na utworzenie terminala, który spada z góry ekranu, tak jak robiła to stara konsola Quake .

Konfigurowanie terminala rozwijanego

Najpierw musisz zainstalować SIMBL, aby zainstalować Visor, czyli aplikację, której użyjemy do faktycznej konfiguracji rozwijanego terminala. SIMBL, co jest skrótem od „SImple Bundle Loader”, to program służący do hakowania lub łatania istniejących aplikacji w celu dodania większej funkcjonalności i elastyczności.

Po pobraniu SIMBL zainstaluj go, po prostu otwierając plik zip, który zawiera instalator i dezinstalator – możesz również chcieć go zawiesić na wypadek konieczności odinstalowania później.

Teraz, gdy masz już zainstalowany SIMBL, musisz dodać pakiet wtyczki Visor. Po pobraniu i rozpakowaniu Visora ​​należy go umieścić w /Biblioteka/Obsługa aplikacji/SIMBL/Wtyczki.

1627378166 459 Jak stworzyc rozwijany terminal w OS X

Teraz musisz uruchomić lub ponownie uruchomić Terminal.

1627378166 713 Jak stworzyc rozwijany terminal w OS X

Teraz zauważysz, że ikona Visora ​​została dodana do paska menu. Po kliknięciu możesz wyświetlić Visora, przypiąć go, otworzyć jego panel preferencji lub odwiedzić stronę główną projektu.

1627378166 924 Jak stworzyc rozwijany terminal w OS X


Domyślnie przy uruchamianiu Visora ​​klawiszem jest ^ + ` (Control i Tilde), które, jeśli używałeś konsoli do Quake’a, powinno być trochę znajome.

1627378166 62 Jak stworzyc rozwijany terminal w OS X

W preferencjach wizjera możesz zmienić sposób aktywowania wizjera – możesz wybrać polecenie klawisza lub kontrolę dwukrotnego dotknięcia, masz również opcję Ukryj po naciśnięciu klawisza Escape i otwarciu Visora ​​po ponownym otwarciu terminala.

W kolejnym obszarze panelu możesz wybrać pozycję, animację i ekrany, a także jakie przestrzenie znajdziesz w Visorze. W ostatniej sekcji masz opcję kopiowania po zaznaczeniu tekstu i jeśli chcesz mieć opcję wyświetlania ikony w menu statusu.

1627378166 984 Jak stworzyc rozwijany terminal w OS X

Ogólnie Visor to przydatne, małe narzędzie, jeśli potrzebujesz szybkiego dostępu do terminala i nie potrzebujesz kolejnego okna zaśmiecającego pulpit.

Pobierz SIMBL
Pobierz wizjer

Czy ten post był pomocny?