Skip to content

Jak szybko poruszać się po kalendarzach komputera Mac za pomocą skrótów klawiaturowych?

28 de lipiec de 2021
img 568c5e6672769

Aplikacja kalendarza na Maca to potężny sposób na planowanie wydarzeń i spotkań, a co najważniejsze, jest dołączona do systemu OS X. Jedną z największych zalet Kalendarza jest to, że możesz łatwo zmienić jego wygląd, aby powiększyć lub pomniejszyć określony zestaw wydarzenia.

Ważne jest, aby móc zmienić tryb widoku kalendarza. Czasami trzeba przyjrzeć się temu, co dzieje się danego dnia, a może zaplanować coś za rok lub dwa od teraz. W Kalendarzu Apple możesz zmienić jeden z czterech widoków: dzień, tydzień, miesiąc lub rok.

1627483645 745 Jak szybko poruszac sie po kalendarzach komputera Mac za pomoca

Możesz zmienić ten widok, klikając odpowiedni przycisk u góry okna kalendarza lub możesz użyć skrótu klawiaturowego, który znacznie przyspieszy i usprawni przełączanie między widokami. Command+1 dla dnia, Command+2 dla tygodnia, Command+3 dla miesiąca lub Command+4 dla widoku roku.

Jak szybko poruszac sie po kalendarzach komputera Mac za pomoca

Funkcje Następny i Poprzedni pozwalają na przechodzenie do przodu i do tyłu w zależności od widoku, w którym się znajdujesz. Na przykład, jeśli jesteś w widoku dziennym, przejdzie do nadchodzących lub poprzednich dni, jeśli jesteś w widoku tygodniowym, przejdzie do nadchodzących tygodni lub z powrotem do poprzednich tygodni.

Możesz również użyć skrótów klawiaturowych Command + strzałka w prawo (następny) lub Command + strzałka w lewo (poprzedni).


Jeśli przeglądasz wydarzenia pod kątem przyszłej lub przeszłej daty, możesz szybko wrócić do bieżącego dnia za pomocą Command + T lub przejść do określonej daty za pomocą Shift + Command + T.

1627483645 676 Jak szybko poruszac sie po kalendarzach komputera Mac za pomoca

W przypadku opcji „Przejdź do daty ..” pojawi się okno dialogowe i możesz wprowadzić żądaną datę, a następnie kliknąć „Pokaż”.

1627483645 122 Jak szybko poruszac sie po kalendarzach komputera Mac za pomoca

Jeśli masz trudności z zobaczeniem tekstu kalendarza lub jeśli zajmuje on zbyt dużo miejsca na ekranie, możesz powiększyć lub pomniejszyć tekst, używając odpowiednio skrótów klawiaturowych Command + lub Command-.

1627483646 752 Jak szybko poruszac sie po kalendarzach komputera Mac za pomoca

Istnieje również opcja ukrycia listy kalendarzy, co zapewnia bezsensowny spartański widok. Możesz uzyskać dostęp do tej opcji z menu „Widok” lub klikając przycisk „Kalendarze” na pasku narzędzi.

1627483646 808 Jak szybko poruszac sie po kalendarzach komputera Mac za pomoca

Zaokrąglając menu „Widok”, możesz wybrać wyświetlanie lub ukrywanie wydarzeń całodniowych, odrzuconych wydarzeń i czasu podróży na wydarzenie. Odświeżenie kalendarzy pozwoli Ci zaktualizować aplikację do najnowszych wydarzeń, a kalendarz możesz wyświetlić na pełnym ekranie za pomocą Control+Command+F.

1627483646 606 Jak szybko poruszac sie po kalendarzach komputera Mac za pomoca

Naprawdę pomocne jest nie tylko poznanie tych funkcji widoku, a także towarzyszących im skrótów klawiaturowych.


Aplikacja Kalendarz jest dość wszechstronna i może szybko zorganizować Twoje życie, dzięki czemu nigdy nie przegapisz żadnego ważnego wydarzenia lub spotkania. Co najlepsze, jeśli używasz iPada lub iPhone’a, możesz szybko zsynchronizować swoje kalendarze, więc bez względu na to, gdzie jesteś lub urządzenie, z którego korzystasz, Twój plan dnia jest zawsze dostępny.

Czy ten post był pomocny?