Skip to content

Jak uniemożliwić niektórym aplikacjom wyświetlanie treści w wyszukiwaniu Spotlight na Twoim iPhonie?

3 de sierpień de 2021
preview 13

Ponieważ iPhone’y stały się bardziej wydajne, wyszukiwanie Spotlight stało się o wiele bardziej przydatne. Teraz, gdy czegoś szukasz, Spotlight przeszukuje również zawartość Twoich aplikacji (jeśli programista ma włączoną tę funkcję).

Chociaż może to być przydatne, może również oznaczać, że mogą pojawić się treści aplikacji, które prędzej zachowasz jako prywatne. Wyszukałem „pogoda” na moim iPhonie i mam jeden wynik z mojej aplikacji do pisania, Ulisses, co jest przydatne, oraz trzy wyniki z mojego dziennika, Dzień pierwszy, co jest nieco przerażające. Kto wie, co by się pojawiło, gdybym szukał czegoś takiego jak „Justin Pot”!

Jak uniemozliwic niektorym aplikacjom wyswietlanie tresci w wyszukiwaniu Spotlight na

Naprawdę nie chcę, aby Dzień pierwszy pojawiał się w moich wynikach wyszukiwania Spotlight. Jeśli jesteś w takiej samej sytuacji i masz aplikacje, których wolisz nie pokazywać, oto jak je zatrzymać.

Przejdź do Ustawienia > Siri i wyszukiwanie.

1628008772 68 Jak uniemozliwic niektorym aplikacjom wyswietlanie tresci w wyszukiwaniu Spotlight na

Przewiń w dół, aż znajdziesz aplikację, która ma przestać pojawiać się w wyszukiwaniu Spotlight. Szukam pierwszego dnia.

1628008773 681 Jak uniemozliwic niektorym aplikacjom wyswietlanie tresci w wyszukiwaniu Spotlight na

Wyłącz Sugestie wyszukiwania i Siri.

1628008773 373 Jak uniemozliwic niektorym aplikacjom wyswietlanie tresci w wyszukiwaniu Spotlight na1628008773 225 Jak uniemozliwic niektorym aplikacjom wyswietlanie tresci w wyszukiwaniu Spotlight na

Spowoduje to zatrzymanie wyświetlania zawartości aplikacji w Spotlight (a także w Look Up), ale nie zatrzyma samej aplikacji, jeśli wyszukasz ją według nazwy.

Czy ten post był pomocny?