Skip to content

Jak uporządkować aplikacje na stronie aplikacji Chrome

25 de lipiec de 2021
00 lead image chrome app pages organized

Aplikacje Google Chrome to witryny zoptymalizowane pod kątem Chrome, instalowane w przeglądarce z Chrome Web Store. Po zainstalowaniu aplikacji internetowej Chrome ikona tej aplikacji jest dodawana do strony Aplikacje. Wszystkie ikony aplikacji można uporządkować i kategoryzować na strony zgodnie z własnymi potrzebami.

Pokażemy Ci, jak zmienić kolejność ikon aplikacji na stronie, przenieść ikony aplikacji na różne strony oraz jak zmienić nazwy stron, aby działały jako kategorie lub foldery. Strona Aplikacje w Chrome różni się od Menu z aplikacjami Chrome na komputery, czyli odejść całkowicie w lipcu. Po wycofaniu Menu z aplikacjami Chrome możesz częściej korzystać ze strony Aplikacje w przeglądarce Chrome. Oto jak zorganizować i zoptymalizować stronę Aplikacje w Chrome.

Dostęp do strony Aplikacje w Chrome można uzyskać za pomocą skrótu Aplikacje na pasku zakładek. Jeśli nie widzisz ikony Aplikacje, musisz ją pokazać. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zakładek i wybierz „Pokaż skrót do aplikacji” z menu podręcznego.

UWAGA: Jeśli nie widzisz paska zakładek, włącz go, przechodząc do menu Chrome w prawym górnym rogu okna i wybierając Zakładki> Pokaż pasek zakładek.

1627208331 555 Jak uporzadkowac aplikacje na stronie aplikacji Chrome

Skrót Aplikacje zostanie dodany na lewym końcu paska zakładek. Kliknij skrót Aplikacje, aby otworzyć stronę Aplikacje na bieżącej karcie.

1627208332 563 Jak uporzadkowac aplikacje na stronie aplikacji Chrome


Aby zmienić kolejność ikon na stronie Aplikacje, kliknij i przeciągnij ikonę w żądane miejsce na stronie Aplikacje.

1627208332 527 Jak uporzadkowac aplikacje na stronie aplikacji Chrome

Możesz przenieść ikony aplikacji na różne strony, aby uporządkować swoje aplikacje według własnego uznania. Aby to zrobić, kliknij i przeciągnij ikonę aplikacji do panelu u dołu okna Chrome, gdzie zobaczysz poziome paski i „Aplikacje” pod lewym paskiem. Gdy przeciągasz ikonę na panel, po prawej stronie dodawany jest nowy poziomy pasek, który umożliwia umieszczenie ikony na nowej stronie, jeśli chcesz.

1627208332 176 Jak uporzadkowac aplikacje na stronie aplikacji Chrome

Możesz zmienić nazwę strony, aby grupować aplikacje, aby łatwiej je znaleźć. Jest to przydatne, zwłaszcza jeśli instalujesz wiele aplikacji internetowych Chrome. Aby zmienić nazwę strony, kliknij dwukrotnie nazwę strony (lub w pustym miejscu pod poziomym paskiem dla strony).

1627208332 624 Jak uporzadkowac aplikacje na stronie aplikacji Chrome

Nazwa strony jest podświetlona.

1627208332 380 Jak uporzadkowac aplikacje na stronie aplikacji Chrome

Wpisz nową nazwę strony i naciśnij „Enter”.

1627208332 331 Jak uporzadkowac aplikacje na stronie aplikacji Chrome

Możesz utworzyć tyle stron, ile zmieści się w dolnej części okna Chrome, w zależności od rozmiaru okna. Nie możesz usunąć stron, ale wszystkie puste strony zostaną usunięte przy następnym uruchomieniu Chrome. Aby usunąć stronę, usuń wszystkie ikony aplikacji z tej strony, a następnie zamknij i uruchom ponownie Chrome.

1627208332 844 Jak uporzadkowac aplikacje na stronie aplikacji Chrome

Oto dodatkowa wskazówka. Możesz także dodawać witryny do stron aplikacji i organizować je za pomocą aplikacji internetowych. Aby to zrobić, odwiedź witrynę, kliknij menu Chrome w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Więcej narzędzi > Dodaj do pulpitu z menu rozwijanego.

1627208333 962 Jak uporzadkowac aplikacje na stronie aplikacji Chrome


Wyświetlone zostanie okno dialogowe Dodaj do pulpitu z adresem URL witryny już wstawionym do pola edycji. Jeśli chcesz otwierać witrynę w nowym oknie przeglądarki za każdym razem, gdy klikniesz ikonę aplikacji, zaznacz pole „Otwórz jako okno”. Kliknij „Dodaj”.

1627208333 781 Jak uporzadkowac aplikacje na stronie aplikacji Chrome

Ikona witryny zostanie dodana do pierwszej strony ikon aplikacji. Możesz przenieść go na dowolną inną stronę, tak jak za pomocą ikon aplikacji internetowych. Może chcesz stworzyć stronę tylko dla stron internetowych.

1627208333 571 Jak uporzadkowac aplikacje na stronie aplikacji Chrome

Strona Aplikacje zapewnia również łatwy sposób usuwania aplikacji internetowych i witryn z Chrome. Aby usunąć aplikację internetową lub witrynę internetową z Chrome, przeciągnij ikonę tej aplikacji lub witryny w kierunku panelu u dołu. Na panelu zostanie wyświetlona strefa upuszczania „Usuń z Chrome”. Przeciągnij ikonę na górę tej strefy. Otworzy się mała ikona kosza na śmieci. Zwolnij przycisk myszy, a aplikacja internetowa lub witryna zostanie usunięta z Chrome. Nie ma potwierdzenia dla tej akcji, więc upewnij się, że chcesz usunąć przedmiot.

Mamy zakładkę How-To Geek na naszym pasku narzędzi, aby uzyskać szybki i łatwy dostęp, więc zdecydowaliśmy się usunąć go ze strony Aplikacje.

1627208333 603 Jak uporzadkowac aplikacje na stronie aplikacji Chrome

Gdy usuniesz ikonę aplikacji witryny z Chrome, jej skrót zostanie również usunięty z pulpitu systemu Windows. Możesz jednak usunąć skrót na pulpicie utworzony z ikony aplikacji witryny Chrome, a witryna pozostanie na stronie aplikacji internetowych.

Czy ten post był pomocny?