Skip to content

Jak uruchomić kamerę, dotykając tylnej części iPhone’a

24 de kwiecień de 2022
apple camera app hero 1200x675

Jeśli chcesz otworzyć aplikację Aparat na iPhonie i szybko robić zdjęcia bez dotykania ekranu, możesz uruchomić ją dwoma lub trzema dotknięciami z tyłu na iPhonie 8 lub nowszym. Sekretem jest wbudowana funkcja o nazwie Back Tap. Oto jak to skonfigurować.

Najpierw otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.

1650817276 786 Jak uruchomic kamere dotykajac tylnej czesci iPhonea

W Ustawieniach stuknij w „Dostępność”, a następnie wybierz „Dotyk”.

Stuknij Dotknij w Ustawieniach na iPhonie lub iPadzie

W „Ustawieniach dotykowych” wybierz „Back Tap”.

W ustawieniach funkcji Accessibility Touch na iPhonie wybierz „Back Tap”.

W ustawieniach „Back Tap” zobaczysz dwie opcje. Możesz uruchomić aplikację Aparat za pomocą „podwójnego dotknięcia” (dwa dotknięcia) lub „potrójnego dotknięcia” (trzy dotknięcia) z tyłu iPhone’a. Wybierz opcję, która Ci odpowiada.

W ustawieniach Back Tap wybierz „Podwójne dotknięcie” lub „Potrójne dotknięcie”.

W ustawieniach „Podwójne dotknięcie” lub „Potrójne dotknięcie” spójrz w sekcji „System” i wybierz „Aparat”, aż obok niego pojawi się znacznik wyboru.

W opcjach Back Tap wybierz „Aparat”.

Następnie wyjdź z Ustawień. Następnym razem, gdy stukniesz w tył telefonu iPhone dwa lub trzy razy (w zależności od wybranej opcji), otworzy się aplikacja Aparat.

I zgadnij, co: możesz użyć przycisków zwiększania lub zmniejszania głośności z boku urządzenia, aby wyzwolić migawkę aparatu (oprócz zwykłego przycisku migawki na ekranie), co oznacza, że ​​nie jest wymagane korzystanie z ekranu dotykowego do podstawowych zdjęcia. Baw się dobrze!

Czy ten post był pomocny?