Skip to content

Jak usunąć konto ProtonMail

29 de lipiec de 2021
protonmail shot macbook

ProtonMail to bezpieczny dostawca poczty e-mail z siedzibą w Szwajcarii, który oferuje jedno z najlepszych darmowych rozwiązań do bezpiecznego przesyłania wiadomości w Internecie. Jeśli prowadziłeś kurs w tej usłudze, możesz usunąć swoje konto, ale musisz pamiętać o kilku zastrzeżeniach.

Zanim usuniesz swoje konto

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć usunąć swoje konto, ale jeśli robisz to, aby ponownie zarejestrować swoją nazwę użytkownika, pamiętaj, że ProtonMail na to nie pozwala.

ProtonMailPomoc wyjaśnia:

„Nie przetwarzamy nazw użytkowników, co oznacza, że ​​ta sama nazwa użytkownika nie będzie dostępna w przyszłości … nie możesz usunąć swojej nazwy użytkownika, aby odtworzyć ją w innej domenie (@protonmail.com lub @protonmail.ch). Po utworzeniu konta nie można zmienić domeny.”

Jedynym sposobem zmiany domen ProtonMail (np. z @protonmail.ch na @protonmail.com) jest zakup planu premium i dodanie odpowiedniego adresu jako aliasu.

Możesz scalić konta ProtonMail, ale po zakończeniu procesu utracisz wszystkie dane powiązane z kontami dodatkowymi. Będziesz musiał mieć płatną subskrypcję ProtonMail Plus i skontaktować się z obsługą ProtonMail z każdego konta, które chcesz połączyć.

Możesz rozpocząć proces łączenia kont, kontaktując się z ProtonMail za pośrednictwemformularz wsparcia.

Jak usunąć swoje konto ProtonMail

Aby trwale usunąć swoje konto ProtonMail, najpierw zaloguj się za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła, a następnie kliknij zakładkę Ustawienia u góry ekranu.

Pulpit nawigacyjny ProtonMail


Pojawisz się na karcie „Konto” na pasku bocznym po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji Usuń konto i kliknij przycisk „Usuń swoje konto”.

ProtonMail Usuń moje konto

Pojawi się okno z polem tekstowym wyjaśniającym, dlaczego odchodzisz, polem na adres e-mail, który możesz zostawić na wypadek, gdyby ProtonMail musiał się z Tobą skontaktować, oraz polem hasła do weryfikacji Twojej decyzji.

Usuń swoje konto ProtonMail

Kiedy będziesz gotowy do wyciągnięcia wtyczki, naciśnij przycisk „Usuń”. Według wsparcia ProtonMail, usunięcie konta może potrwać do dwóch tygodni.

Jeśli uznasz, że popełniłeś błąd i chcesz odzyskać swoje konto, nie wszystko może zostać utracone. A komentarz pozostawiony przez ProtonMaila w powiązanym dokumencie pomocy technicznej sugeruje, że możesz wysłać e-mail do pomocy technicznej w celu uzyskania pomocy.

Szukasz bezpiecznego e-maila? Zamiast tego rozważ Tutanota

Jeśli ProtonMail nie jest tym, na co liczyłeś, ale nadal jesteś zainteresowany korzystaniem z naprawdę bezpiecznego dostawcy poczty e-mail, dlaczego nie dać Tutanota iść?Poznaj różnice między Tutanota i ProtonMail, a następnie załóż darmowe konto Tutanota.

Czy ten post był pomocny?