Skip to content

Jak usunąć urządzenie z systemem iOS po zbyt wielu nieudanych próbach wprowadzenia kodu dostępu?

9 de lipiec de 2021
img 5796a2b811811

Gdy ktoś spróbuje uzyskać dostęp do Twojego iPhone’a lub iPada, zgadując hasło, początkowo je zablokuje, zwiększając każdy interwał z każdą nieudaną próbą. Możesz jednak skonfigurować go tak, aby całkowicie wymazywał urządzenie po 10 nieudanych próbach.

Oto sytuacja, którą wszyscy możemy sobie wyobrazić. Załóżmy, że zostawiasz iPhone’a z tyłu taksówki lub wypada Ci z kieszeni, siedząc na ławce w parku. Ktoś z wątpliwymi skrupułami znajduje go i próbuje odgadnąć hasło.

Po pierwsze, jeśli masz włączony sześciocyfrowy kod dostępu, istnieje milion możliwych kombinacji (106= 1 000 000). Oczywiście, jeśli użyjesz komputera do brutalnego zaatakowania tego hasła, nie zajmie mu to dużo czasu. Na szczęście iOS stosuje opóźnienia czasowe, w których urządzenie blokuje się po zbyt wielu nieudanych próbach podania hasła.

Na przykład, jeśli wykonasz 5 nieudanych prób, Twój iPhone zablokuje się na 1 minutę, 6 prób zablokuje go na 5 minut, 7 zablokuje go na 15, a cokolwiek więcej zablokuje go na 1 godzinę.

Jak usunac urzadzenie z systemem iOS po zbyt wielu nieudanych

To może wystarczyć, aby zniechęcić przypadkowych złodziei danych, ale zawsze jest szansa, że ​​komuś się poszczęści i odgadnie to za pomocą kilku kolejnych prób, dlatego powinieneś spróbować użyć losowej lub trudnej do odgadnięcia liczby. Nie używaj po prostu czegoś takiego jak 1-1-1-1-1-1 lub 1-2-3-4-5-6.

To urządzenie jest ustawione na samozniszczenie

Jest jeszcze inna opcja: możesz całkowicie wyczyścić iPhone’a lub iPada po 10 nieudanych próbach. (Upewnij się, że przechowujesz kopie zapasowe, jeśli to włączysz).


Ta opcja jest domyślnie wyłączona. Aby go włączyć, najpierw otwórz Ustawienia, a następnie dotknij „Dotykowy identyfikator i kod dostępu”.

1625841852 74 Jak usunac urzadzenie z systemem iOS po zbyt wielu nieudanych

Aby uzyskać dostęp do tych ustawień, musisz wprowadzić hasło.

1625841853 421 Jak usunac urzadzenie z systemem iOS po zbyt wielu nieudanych

Przewiń do dołu ustawień Touch ID i kodu dostępu i dotknij „Wymaż dane”, aby włączyć funkcję samozniszczenia.

1625841853 848 Jak usunac urzadzenie z systemem iOS po zbyt wielu nieudanych

Po włączeniu tej funkcji zaleca się częste lokalne tworzenie kopii zapasowych danych za pomocą iTunes – w przeciwnym razie, jeśli telefon zostanie wymazany, dane znikną na dobre. Ponadto, jeśli obawiasz się, że w jakiś sposób zapomnisz swojego hasła, spróbuj użyć niestandardowego kodu alfanumerycznego.

1625841853 222 Jak usunac urzadzenie z systemem iOS po zbyt wielu nieudanych

Prawdopodobnie dobrym pomysłem jest zapisanie hasła w pamięci przed włączeniem opcji usuwania danych lub tymczasowe wyłączenie jej po zmianie hasła na coś innego.

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to myśleć, że chronisz cenną zawartość swojego urządzenia, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że nawet Ty nie masz do niego dostępu. Jeśli zapomnisz hasła, nie martw się, mamy dla Ciebie ochronę.

Czy ten post był pomocny?