Skip to content

Jak w pełni wykorzystać Kwikset Kevo Smart Lock

25 de lipiec de 2021
DSC 0033 copy

ten Kwikset Kevo Smart Lock ma sprytną konstrukcję, która pozwala po prostu dotknąć blokady, aby ją odblokować — ale to nie jedyna funkcja, która sprawia, że ​​jest tak świetna. Oto, jak w pełni wykorzystać nasz inteligentny zamek Kevo.

Użyj swojego poprzedniego klucza z Kevo

1627224176 568 Jak w pelni wykorzystac Kwikset Kevo Smart Lock

Zakup nowego zamka wymaga użycia nowych kluczy. ty mógł zatrudnij ślusarza, aby zmienił wzór bolca zamka, aby pasował do twoich starych kluczy, ale w większości przypadków nie jest to warte zachodu.

Jednak Kevo jest wyposażony w technologię SmartKey firmy Kwikset, która umożliwia użycie starego klucza Kwikset do odblokowania Kevo — bez konieczności ślusarza. Jest to naprawdę łatwe i zajmuje tylko około 30 sekund dzięki specjalnemu małemu narzędziu, które jest dostarczane z zamkiem. Sprawdź nasz przewodnik, aby dowiedzieć się, jak go zaprogramować. (Jeśli Twój dom wcześniej używał zamków Schlage, nie będziesz mógł użyć tego klucza do odblokowania Kevo – będziesz potrzebować nowego klucza Kwikset).

Kup Kevo Fob, aby nie używać telefonu

1627224176 53 Jak w pelni wykorzystac Kwikset Kevo Smart Lock

Kevo zwykle opiera się na lokalizacji i danych Bluetooth z telefonu, aby określić, czy to rzeczywiście Ty próbujesz otworzyć drzwi. Oznacza to jednak, że przez cały czas musisz pozostawić aplikację działającą w tle. Jeśli to nie brzmi dla Ciebie atrakcyjnie, możesz użyć Kevo Fob zamiast blokady polegającej na telefonie.

Kevo Fob działa jako bezpośredni zamiennik telefonu. Jeśli dotkniesz zamka brelokiem w kieszeni, otworzy się. Jeśli więc nie chcesz, aby aplikacja działała cały czas w tle lub zwykle masz wyłączony Bluetooth, możesz zamiast tego użyć pilota. Oto jak to skonfigurować.

Utwórz „e-klucze” dla członków rodziny

1627224177 578 Jak w pelni wykorzystac Kwikset Kevo Smart Lock

Jedną wadą Kevo (w przeciwieństwie do innych inteligentnych zamków z klawiaturami) jest to, że po prostu nie możesz udostępnić prostego kodu dostępu innym osobom, jeśli chcesz dać im dostęp do swojego domu. Zamiast tego musisz dać im własny „eKey” do użycia w telefonie, ale konfiguracja jest łatwa.

Po prostu otwórz aplikację Kevo i wyślij eKey do kontaktu w telefonie (lub wyślij mu e-mail, jeśli nie ma go w kontaktach). Stamtąd ich telefon będzie teraz działał jako cyfrowy klucz do zamka Kevo, a nawet możesz ograniczyć dostęp w określonych godzinach lub przyznać im tylko tymczasowy dostęp, jeśli są gościem.

Kontroluj swoje Kevo zdalnie (lub za pomocą Alexy) za pomocą Kevo Plus

Jak w pelni wykorzystac Kwikset Kevo Smart Lock

Sam Kevo pozwala blokować i odblokowywać drzwi z telefonu tylko wtedy, gdy jesteś w pobliżu i w zasięgu Bluetooth. ty Móc steruj zamkiem z daleka, ale potrzebujesz Kevo Plus, aby to się stało.

Kevo Plus kosztuje jednorazową opłatę 99 USD i jest dostarczany z bramką internetową, którą podłączasz do routera. Łączy to Kevo z Internetem, co umożliwia dostęp do zamka nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu. Kevo Plus umożliwia również integrację Kevo z innymi urządzeniami smarthome, takimi jak Amazon Echo, w celu sterowania zamkiem.

Włącz automatyczną blokadę, jeśli jesteś osobą zapominającą

1627224177 387 Jak w pelni wykorzystac Kwikset Kevo Smart Lock

Nie mogę powiedzieć, ile razy zapomniałem zamknąć za sobą drzwi. Na szczęście mnie to nie kosztowało, ale inni mogą nie mieć tyle szczęścia. Kevo ma funkcję automatycznego ryglowania, która automatycznie blokuje drzwi 30 sekund po ich odblokowaniu, w ten sposób twoje zapomnienie nie przyjdzie i nie ugryzie cię później.


Aby go włączyć, wystarczy zdjąć wewnętrzną pokrywę, zlokalizować przełącznik #4 i włączyć go. Następnie Kevo zablokuje się automatycznie po 30 sekundach, niezależnie od tego, czy drzwi są otwarte, czy zamknięte.

Zablokuj drzwi bez telefonu

1627224177 285 Jak w pelni wykorzystac Kwikset Kevo Smart Lock

Podczas zamykania drzwi Kevo nadal polega na Twoim telefonie. Więc jeśli nie masz przy sobie telefonu (lub breloka), nie możesz zamknąć drzwi dotykiem. Możesz jednak włączyć funkcję o nazwie Triple Touch Lock, która umożliwia zablokowanie Kevo bez konieczności korzystania z telefonu.

Po prostu zdejmujesz wewnętrzną osłonę z zamka i włączasz przełącznik #2. Stamtąd zostanie włączona blokada potrójnego dotyku. Kiedy wychodzisz, po prostu naciśnij zamek trzy razy z rzędu, aby zamknąć drzwi.

Ukryj zapasowy klucz, na wszelki wypadek

1627224177 116 Jak w pelni wykorzystac Kwikset Kevo Smart Lock

Nawet jeśli nie potrzebujesz klucza do blokowania i odblokowywania Kevo, nadal dobrze jest mieć pod ręką zapasowy klucz, na wypadek gdyby baterie się wyczerpały lub wystąpiła inna usterka mechaniczna.

Nie musisz cały czas nosić tego zapasowego kluczyka przy sobie, chociaż prawdopodobnie nie jest to wielka sprawa, ponieważ kluczyki do samochodu i tak nosisz przy sobie. Możesz jednak po prostu ukryć klucz gdzieś poza domem, jeśli naprawdę nie chcesz go nosić ze sobą.

Czy ten post był pomocny?