Skip to content

Jak włączyć Flashblock w Chrome (i uczynić go 5000% bardziej bezpiecznym)

7 de lipiec de 2021
image45 1024x577 1

Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ale kiedy Twój komputer zostaje zainfekowany podczas przeglądania witryny internetowej, zwykle nie dzieje się tak z powodu przeglądarki — dzieje się tak z powodu wtyczek, takich jak Flash, Java i inne. Są niestety niepewne, ale Google Chrome ma wbudowaną opcję, dzięki której Twój komputer jest znacznie bezpieczniejszy.

Ta opcja nosi nazwę „Kliknij, aby odtworzyć” i jest włączona tylko na ukrytej stronie – chociaż musimy założyć, że w końcu trafi na domyślną stronę Opcji. Naprawdę świetną rzeczą jest to, że działa we wszystkich wtyczkach, nie tylko we Flashu, co oznacza, że ​​możesz także zatrzymać Javę i inne niezabezpieczone wtyczki.

Włączanie funkcji Kliknij, aby odtworzyć (FlashBlock!) w Google Chrome

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to pisaćo: flagi na pasku adresu i naciśnij klawisz Enter, co spowoduje wyświetlenie strony z „eksperymentalnymi” funkcjami, które możesz włączyć. Znajdź na liście opcję Kliknij, aby odtworzyć, włącz ją, a następnie uruchom ponownie przeglądarkę za pomocą przycisku na dole strony.

1625669505 887 Jak wlaczyc Flashblock w Chrome i uczynic go 5000 bardziej

Teraz musisz przejść do Narzędzia -> Opcje -> Pod maską i kliknąć przycisk Ustawienia treści.

1625669505 839 Jak wlaczyc Flashblock w Chrome i uczynic go 5000 bardziej

Przewiń w dół, aż zobaczysz Wtyczki i kliknij przycisk radiowy Kliknij, aby odtworzyć, aby włączyć tę funkcję.


Zauważysz również przycisk Zarządzaj wyjątkami, w którym możesz to zmienić dla określonych witryn — powiedzmy, że chcesz zawsze mieć włączony Flash w YouTube lub używać Javy w określonej witrynie, której ufasz. Gdy skończysz, kliknij link „Wyłącz poszczególne wtyczki”.

1625669506 876 Jak wlaczyc Flashblock w Chrome i uczynic go 5000 bardziej

Spowoduje to przejście do strony Wtyczki, do której można również uzyskać dostęp, wpisując informacje o:wtyczkach w pasku adresu. Będąc tutaj, powinieneś wyłączyć wszystko, czego nie używasz, na przykład Java.

1625669506 504 Jak wlaczyc Flashblock w Chrome i uczynic go 5000 bardziej

Wszystko gotowe? Przejdź do strony, która normalnie ładuje wtyczkę, aby ją przetestować, na przykład YouTube. Zobaczysz, że wtyczka Flash jest zablokowana, ale możesz kliknąć, aby włączyć ją na określonej stronie. Zauważysz również nową ikonę na pasku adresu, na wypadek, gdyby wtyczka nie wyświetlała się na stronie, z której możesz włączyć wtyczki tylko tym razem lub zawsze.

1625669506 587 Jak wlaczyc Flashblock w Chrome i uczynic go 5000 bardziej

A teraz powinieneś być co najmniej 5000% bezpieczniejszy. Tylko uważaj, aby nie pobierać niczego dziwnego z podejrzanej witryny i powinieneś być całkiem bezpieczny.

Czy ten post był pomocny?