Skip to content

Jak włączyć lub wyłączyć wiele inteligentnych świateł jednocześnie za pomocą Stringify?

7 de lipiec de 2021
stringifylightslede 650 1024x469 1

Każdej nocy, kiedy idę spać, chcę wyłączyć wszystkie światła… z wyjątkiem światła w sypialni. Chcę włączyć to światło na przed snem. Używając Stringify, mogę w końcu stworzyć pojedyncze polecenie głosowe, które wyłącza niektóre światła, a inne włącza.

Philips Hue może włączać i wyłączać wiele świateł za pomocą Alexy, ale nie może tego zrobić za pomocą jednej akcji głosowej. W tym miejscu pojawia się Stringify. Stringify to wyjątkowo potężne narzędzie do automatyzacji, które pozwala powiązać ze sobą wszystkie inteligentne gadżety i usługi online. Jeśli nigdy wcześniej go nie używałeś, zapoznaj się z naszym podkładem tutaj, a następnie wróć tutaj, aby zbudować Flow.

W tym Stringify Flow zmienimy kilka świateł jednocześnie, aby stworzyć scenę. Stringify może włączać lub wyłączać wiele świateł, zmieniać ich jasność lub zmieniać kolor światła za pomocą jednego polecenia. W zależności od tego, ile masz inteligentnych świateł i jakie są twoje codzienne czynności, możesz użyć tej samej zasady do zbudowania wielu różnych rodzajów poleceń. Na przykład:

  • Wyłącz światła w domu przed snem.Przed snem Flow może wyłączyć wszystkie światła w salonie i włączyć światła w sypialni.
  • Włącz oświetlenie w stylu kinowym na czas filmu.Możesz użyć Flow, aby wyłączyć oświetlenie w salonie i włączyć oświetlenie odchylające telewizora, aby przygotować się do oglądania filmu.
  • Przyciemnij światła, aby wygodnie czytać.Za pomocą jednego polecenia możesz wyłączyć oświetlenie nad sufitem w salonie, ale pojedynczą lampę obok kanapy ustawić na słabe oświetlenie, aby móc czytać.

Proces tworzenia wszystkich tych rodzajów scen (i wielu innych) jest w dużej mierze taki sam, ale zademonstrujemy to za pomocą prostej rutyny na dobranoc. W tym celu musisz dodać inteligentne światła i asystenta głosowego do swojego Stringify Things (do zademonstrowania użyjemy Philips Hue i Alexa). Aby rozpocząć, otwórz aplikację Stringify na swoim telefonie. Dotknij okrągłego przycisku plus na dole i dotknij „Utwórz nowy Flow”.

1625637169 136 Jak wlaczyc lub wylaczyc wiele inteligentnych swiatel jednoczesnie za pomoca1625637170 723 Jak wlaczyc lub wylaczyc wiele inteligentnych swiatel jednoczesnie za pomoca

U góry ekranu dotknij „Nazwij swój przepływ” i nadaj mu nazwę.

1625637170 393 Jak wlaczyc lub wylaczyc wiele inteligentnych swiatel jednoczesnie za pomoca1625637170 223 Jak wlaczyc lub wylaczyc wiele inteligentnych swiatel jednoczesnie za pomoca


U dołu ekranu dotknij dużego przycisku plus, aby dodać swoje rzeczy.

1625637170 600 Jak wlaczyc lub wylaczyc wiele inteligentnych swiatel jednoczesnie za pomoca

Z listy swoich rzeczy dodaj Alexę i wszystkie światła, które chcesz zmienić. Możesz także użyć Asystenta Google zamiast Alexy, aby zrobić to samo, jeśli zamiast tego masz Google Home lub chcesz aktywować ten Flow z telefonu.

1625637170 135 Jak wlaczyc lub wylaczyc wiele inteligentnych swiatel jednoczesnie za pomoca

Gdy wrócisz na stronę z siatką okręgu, przeciągnij Alexę na jeden z okręgów. Stuknij ikonę koła zębatego, która wystaje zza logo Alexa.

1625637170 643 Jak wlaczyc lub wylaczyc wiele inteligentnych swiatel jednoczesnie za pomoca

Dotknij „Poproś Alexę o uruchomienie przepływu”, jedynego wyzwalacza na tej stronie.

1625637170 167 Jak wlaczyc lub wylaczyc wiele inteligentnych swiatel jednoczesnie za pomoca

Na następnej stronie możeszutworzyć własne niestandardowe polecenie głosowe. Wpisz swoją frazę aktywacyjną w sekcji „TriggerWords”. W tym przypadku używamy „czasu spania”. Gdy skończysz, kliknij Zapisz.

1625637170 885 Jak wlaczyc lub wylaczyc wiele inteligentnych swiatel jednoczesnie za pomoca

Następnie przeciągnij inteligentne światła do siatki. Jak omówiliśmy w naszym wstępnym przewodniku, działania muszą znajdować się po prawej stronie wyzwalaczy. W tym przypadku mamy trzy światła, więc powinny być umieszczone w pionowej linii na prawo od Alexy, jak pokazano na siatce poniżej.


Po umieszczeniu wszystkich świateł dotknij ikony koła zębatego dla pierwszego światła.

1625637170 393 Jak wlaczyc lub wylaczyc wiele inteligentnych swiatel jednoczesnie za pomoca

Z listy działań wybierz „Włącz światło” lub „Wyłącz światło”. W takim przypadku chcemy wyłączyć Salon i Biuro, ale włączyć lampkę Sypialnia. Na drugim ekranie dotknij Zapisz u dołu. Powtórz te kroki dla każdego światła w swoim Flow.

1625637171 373 Jak wlaczyc lub wylaczyc wiele inteligentnych swiatel jednoczesnie za pomoca1625637171 265 Jak wlaczyc lub wylaczyc wiele inteligentnych swiatel jednoczesnie za pomoca

Wróć do siatki przepływu, przesuń palcem od koła Alexa do każdego światła, jak pokazano poniżej. Każde przesunięcie powinno utworzyć połączenie z żółtym kółkiem między Alexą a światłem, do którego przesunięto. Kiedy skończysz, powinno wyglądać jak na obrazku po prawej. Po zakończeniu dotknij opcji Włącz Flow.

1625637171 464 Jak wlaczyc lub wylaczyc wiele inteligentnych swiatel jednoczesnie za pomoca1625637171 923 Jak wlaczyc lub wylaczyc wiele inteligentnych swiatel jednoczesnie za pomoca

Teraz możesz wypróbować swój flow! Aby go aktywować, powiedz „Alexa, powiedz o czasie snu Stringify”. Alexa następnie przekaże polecenie do Stringify, a twoje światła powinny się odpowiednio włączyć lub wyłączyć. Możesz dodać dowolną liczbę świateł do swojego Flow. Możesz także mieszać i dopasowywać akcje. Na przykład możesz włączyć jedno światło, wyłączyć drugie, ustawić trzecie światło na określony kolor i ustawić czwarte światło na określoną jasność za pomocą jednego wyzwalacza.

Czy ten post był pomocny?