Skip to content

Jak włączyć tryb ciemny w Firefoksie

11 de czerwiec de 2022
Firefox Darkmode head 1024x575 1

Nagłówek trybu ciemnego Firefoksa

Firefox już od jakiegoś czasu szanuje tryb ciemny w systemie Windows 10. Możesz jednak ręcznie włączyć tryb ciemny w przeglądarce Firefox, w dowolnym systemie operacyjnym i bez instalowania motywów innych firm. Działa to w systemach Windows 7, Windows 10, Windows 11, macOS i Linux.

Aby zmienić motyw Firefoksa, kliknij przycisk menu (trzy poziome linie) w prawym górnym rogu, a następnie kliknij „Dodatki i motywy” w menu rozwijanym.

Kliknij „Motywy” po lewej stronie strony dodatków.

1654953864 704 Jak wlaczyc tryb ciemny w Firefoksie

Istnieje kilka wstępnie zainstalowanych motywów, w tym Ciemny, Jasny i Domyślny system.

Motyw domyślny systemu to standardowy motyw jasny, który respektuje ustawienia motywu systemu Windows.

Ciemny motyw to ciemny tryb Firefoksa. Wszystko w Firefoksie — w tym pasek tytułu, paski narzędzi i menu — zmieni kolor na czarny lub ciemny odcień szarości z ciemnym motywem.

Motyw Jasny wykorzystuje jaśniejsze odcienie szarości. Po włączeniu tego motywu Firefox użyje jasnoszarego paska tytułu i innych elementów, nawet jeśli masz włączone kolorowe paski tytułu w systemie Windows.

1654953864 337 Jak wlaczyc tryb ciemny w Firefoksie

Aby włączyć ciemny motyw – lub dowolny inny motyw – kliknij przycisk „Włącz” po prawej stronie. Motyw Firefoksa natychmiast się zmieni.

Możesz zainstalować więcej motywów z sekcji Motywy na stronie Mozilla Add-ons. Domyślny ciemny motyw Firefoksa jest elegancki i minimalistyczny, ale jeśli szukasz czegoś bardziej konkretnego, dostępna jest ogromna liczba ciemnych motywów.

Niektóre motywy dostępne na stronie dodatków Firefoksa.

Jeśli włączyłeś Firefox Sync, wybrany motyw zostanie zsynchronizowany z innymi komputerami, na których zalogowałeś się do Firefoksa.

Czy ten post był pomocny?