Skip to content

Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim koncie Nintendo?

7 de lipiec de 2021
img 59c5c4b46821c 1024x469 1

Nintendo pozwala aktywować dwustopniową weryfikację, formę uwierzytelniania dwuskładnikowego, dla Twojego konta Nintendo. Za każdym razem, gdy logujesz się na swoje konto — z konsoli Nintendo Switch, w sieci lub przez aplikację mobilną — musisz wprowadzić kod wygenerowany przez aplikację na smartfonie oraz hasło.

Aby włączyć tę funkcję, przejdź do Strona bezpieczeństwa konta Nintendo. Zaloguj się na konto Nintendo, które chcesz zabezpieczyć.

Przewiń w dół strony Ustawienia logowania i zabezpieczeń i kliknij „Edytuj” po prawej stronie ustawień weryfikacji dwuetapowej.

1625669607 464 Jak wlaczyc uwierzytelnianie dwuskladnikowe na swoim koncie Nintendo

Kliknij przycisk „Konfiguracja weryfikacji dwuetapowej”, aby kontynuować.

1625669607 189 Jak wlaczyc uwierzytelnianie dwuskladnikowe na swoim koncie Nintendo

Aby kontynuować, musisz potwierdzić swój adres e-mail. Nintendo wyśle ​​kod weryfikacyjny na adres e-mail zarejestrowany na Twoim koncie. Kliknij „Prześlij”, aby kontynuować.

1625669607 271 Jak wlaczyc uwierzytelnianie dwuskladnikowe na swoim koncie Nintendo

Otwórz swoją skrzynkę odbiorczą, znajdź wiadomość e-mail od Nintendo i wpisz kod wyświetlony w wiadomości e-mail w polu na stronie konta Nintendo. Kliknij „Prześlij”, aby kontynuować.

1625669607 796 Jak wlaczyc uwierzytelnianie dwuskladnikowe na swoim koncie Nintendo

Nintendo poprosi Cię o zainstalowanie aplikacji Google Authenticator, jeśli jeszcze jej nie zainstalowałeś. Zamiast tego polecamy Authy, które jest zgodne z kodami Google Authenticator i działa wszędzie tam, gdzie działa. Authy ma bardziej przejrzysty interfejs i umożliwia łatwiejsze tworzenie kopii zapasowych kodów i przenoszenie ich na nowe urządzenie.


Zainstaluj aplikację Authy dla iPhone lub Android(lub aplikacji Google Authenticator dlaiPhone lub Android, jeśli wolisz go od Authy) i uruchom go, aby kontynuować. Uruchom aplikację, dotknij przycisku paska narzędzi, który dodaje nowe konto, i zeskanuj kod QR wyświetlany na ekranie komputera aparatem smartfona.

1625669607 237 Jak wlaczyc uwierzytelnianie dwuskladnikowe na swoim koncie Nintendo1625669608 353 Jak wlaczyc uwierzytelnianie dwuskladnikowe na swoim koncie Nintendo

Na koniec musisz wprowadzić kod wyświetlony w aplikacji na stronie internetowej. Potwierdza to, że Twoja aplikacja jest skonfigurowana i działa poprawnie, zapewniając, że nie zostaniesz zablokowany na swoim koncie Nintendo.

1625669608 613 Jak wlaczyc uwierzytelnianie dwuskladnikowe na swoim koncie Nintendo

Po pomyślnym włączeniu weryfikacji dwuetapowej u dołu ekranu potwierdzenia zobaczysz dziesięć kodów zapasowych. Kody te pozwolą Ci zalogować się na swoje konto bez wprowadzania kodu z aplikacji, ale każdego kodu można użyć tylko raz. Wydrukuj je lub zapisz i umieść w bezpiecznym miejscu na wypadek utraty dostępu do aplikacji i konieczności zalogowania się na swoje konto.

1625669608 838 Jak wlaczyc uwierzytelnianie dwuskladnikowe na swoim koncie Nintendo

W przyszłości będziesz musiał wprowadzić jeden z tymczasowych kodów wyświetlanych w aplikacji za każdym razem, gdy logujesz się na swoje konto Nintendo na nowym urządzeniu.

Czy ten post był pomocny?