Skip to content

Jak wykorzystać technologię, aby zdobyć niesamowite oferty Craigslist?

26 de lipiec de 2021
2tt07e3r

Craigslist jest świetnym źródłem do oceniania lokalnych ofert, ale tylko wtedy, gdy jesteś biegły w korzystaniu z niego. Dzisiaj przyjrzymy się wskazówkom i narzędziom, których możesz użyć, aby przejść od bycia zwykłym użytkownikiem Craigslist do ninja wygrywającego kontrakty.

zdjęcie zrobione przez Beatrice Murch.

Możesz zaoszczędzić ogromne kwoty pieniędzy, korzystając z Craigslist do zdobywania lokalnych ofert. Strona jest jednak super spartańska i nie jest łatwa w użyciu. Uzbrojony w odpowiednie narzędzia, możesz jednak wybrać proste listy tekstowe Craigslist, aby znaleźć niesamowite oferty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Krótka historia Craigslist i kilka wskazówek dotyczących bezpiecznych zakupów

Chociaż eBay jest często chwalony jako coś w rodzaju gigantycznej wyprzedaży garażowej, w rzeczywistości Craigslist jest nieco bliżej. Nieznany Craigslist jest prostą, sklasyfikowaną witryną internetową, która rozpoczęła się w 1995 roku jako lista dystrybucyjna e-maili stworzona przez Craiga Newmarka w celu obsługi Bay Area. Rok później stworzył stronę internetową, aby scentralizować aukcje. Od tego czasu znacznie urósł, ale od pierwszych dni niewiele się zmienił. Craigslist to hiperlokalny system klasyfikacji, w którym ludzie mogą wymieniać towary i usługi na sprzedaż, ogłoszenia osobiste, oferty pracy, wynajem mieszkań i wiele innych. Wszystko, co można znaleźć w tradycyjnej sekcji ogłoszeń prasowych (a nawet trochę!) można znaleźć na Craigslist. Opracowujemy następujące narzędzia w związku z tym, że chcesz wyszukać oferty dotyczące towarów fizycznych; jednak w większości przypadków można je równie łatwo przystosować do ofert wynajmu lub innych ogłoszeń na Craigslist.

W przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych ofert prasowych, Craigslist jest zasadniczo całkowicie nieuregulowany. Społeczność sama się kontroluje, oznaczając wpisy problematyczne (oszustwa, nielegalne aukcje), ale w większości jest to rynek, na którym strzeże się kupujących. Jednak zachowanie bezpieczeństwa i uniknięcie oszukania jest dość łatwe, jeśli zastosujesz się do kilku zdroworozsądkowych wskazówek.

Jeśli jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie jest (i prawdopodobnie zostało skradzione). Ludzie sprzedający iPady za 100 USD albo sprzedają skradzione iPady, albo chcą cię zatłuc łyżką do opon i zabrać 100 USD (lub oba). Nie spotykaj potencjalnych sprzedawców w Skid Row o 2 w nocy. O ile dana osoba nie sprzedaje przedmiotu, którego nie można łatwo przenieść w miejsce publiczne (takiego jak wanna z hydromasażem obecnie przymocowana do jej talii), unikaj chodzenia do jej domu. Jeśli wydaje się, że sytuacja zakończy się kradzieżą, prawdopodobnie tak się stanie i powinieneś ponownie rozważyć. Zawsze bądź przygotowany na odejście od transakcji; jeśli facet powiedział, że używany rower kosztował 200 dolarów, a kiedy się zjawiasz, upiera się, że tak naprawdę było to 300 dolarów, ruszaj w drogę. Możesz przeczytać więcej wskazówek bezpośrednio z Craigslist w ich unikanie oszustw oraz sekcje bezpieczeństwa osobistego.

Odnajdywanie łupów

1627308773 748 Jak wykorzystac technologie aby zdobyc niesamowite oferty Craigslist

Krótka historia i kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa na bok, czas znaleźć trochę łupów. Craigslist to zapakowane z łupami. Nawet małe metropolie Craiglists mają tak wiele rzeczy: elektronikę, narzędzia, rowery, aukcje samochodów, meble, instrumenty muzyczne i wiele innych. Wymienianie rzeczy jest bezpłatne, więc ludzie mają bardzo mało powodów, aby unikać wymieniania czegokolwiek i wszystkiego, co chcą rozładować za gotówkę.


Jednak podstawowy interfejs Craigslist nie jest najlepszy do szybkiego znajdowania rzeczy. Spędzisz dużo czasu czytając linki i klikając je, aby uzyskać dodatkowe informacje. Jeśli próbujesz mieć oko na wiele obszarów zainteresowania Craigslist, zwłaszcza jeśli próbujesz spojrzeć na wiele lokalnych Craigslist, szybko się sfrustrujesz. Craigslist został zaprojektowany dla prostych aukcji, a nie do skomplikowanego wyszukiwania i śledzenia.

Na szczęście różni programiści włączyli się, aby stworzyć doświadczenie Craigslist, którego nie zapewnia system podstawowy. Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest usprawnienie wyszukiwania. Jeśli chcesz mieć agresywne oko na karty kolekcjonerskie, zabytkowe motocykle, iPady lub konsole do gier, musisz wyjść poza proste ręczne wyszukiwanie. Potrzebujesz jednej z co najmniej trzech rzeczy w swoim narzędziu wyszukiwania Craigslist: lepszego dostępu do ofert zdjęć, przeszukiwania witryn w Craigslist i – najlepiej, chociaż nie wszystkie narzędzia wyszukiwania ją mają – jakiejś metody powiadamiania. Rzućmy okiem na niektóre z narzędzi dla zaawansowanych użytkowników, które będziesz chciał umieścić w swoim zestawie narzędzi do polowania na transakcje.

Szukaj Tempest: Search Tempest — widoczny na powyższym zrzucie ekranu — oferuje mnóstwo przydatnych narzędzi wyszukiwania Craigslist. Podłączasz kod pocztowy, niektóre słowa kluczowe i promień wyszukiwania, a przeszuka wszystkie Craigslisty, które mieszczą się w tym promieniu wyszukiwania. Następnie możesz przejrzeć aukcje nie tylko pod kątem najbardziej lokalnych ofert, ale także pod kątem wszystkich ofert, które mieszczą się w Twoim promieniu wyszukiwania. Możesz przełączać miniatury obrazów — powiększając je najeżdżając kursorem myszy — i łączyć wyszukiwania z mapą, aby zobaczyć, jak daleko pojedziesz, aby zdobyć łup. Możesz także skonfigurować kanały RSS dla dowolnych niestandardowych wyszukiwań, które tworzysz.

1627308773 823 Jak wykorzystac technologie aby zdobyc niesamowite oferty Craigslist

Crazed List: Jeśli chcesz przeszukiwać wiele Craigslist, ale niekoniecznie ograniczonych idealnym promieniem, Crazed List pozwala wybrać tylko te lokalizacje w USA i na świecie, których chcesz użyć. Jest to przydatne, jeśli geografia Twojej lokalizacji sprawia, że ​​idealne wyszukiwanie promieniowe „200 mil stąd” jest niepraktyczne lub jeśli chcesz wyszukać lokalizacje, w których znajomy lub krewny może odebrać przedmiot w Twoim imieniu. Dodatkowo możesz ustawić okno ceny minimalnej i maksymalnej. Możesz wyszukiwać na Crazed List lub użyć Crazed List do generowania kanałów RSS dla wyszukiwań w docelowych lokalizacjach. Jedyną wadą Crazed List jest to, że musisz używać przeglądarki internetowej, takiej jak Firefox, która pozwala wyłączyć odsyłacze (to ograniczenie dotyczy tylko wyszukiwania internetowego, a nie generowania kanałów RSS).

CraigQuery: Podobnie jak Crazed List, CraigQuery przeszukuje wiele Craigslist z całego USA. W przeciwieństwie do Crazed List, nie musisz nic robić w pliku przeglądarki About:Config, aby uzyskać pełną funkcjonalność witryny. Możesz wybrać wiele regionów, wyszukiwać według słów kluczowych i ustawić okno ceny minimalnej i maksymalnej. CraigQuery automatycznie tworzy miniatury aukcji z obrazami.


Craigstoolbox: Dostępny zarówno dla przeglądarki Firefox, jak i Chrome, Craigstoolbox jest rozszerzeniem o zróżnicowanej cenie. Bezpłatny pakiet podstawowy oferuje ulepszenia doświadczenia Craigslist, takie jak 15 wbudowanych obrazów na wyszukiwanie i system ulubionych, wersja 9,99 USD rocznie dodaje nieograniczoną liczbę wbudowanych obrazów oraz integrację Carfax i AutoCheck, a wersja 19,99 USD rocznie dodaje do tego SMS-y i narzędzia do powiadomień e-mail. Możesz osiągnąć tę samą funkcjonalność oferowaną w Craigstoolbox za darmo, łącząc ze sobą dodatkowe narzędzia, ale jeśli potrzebujesz rozwiązania typu „wszystko w jednym”, może być warte premium.

Typo Buddy: Typo Buddy to jeden kucyk, ale jest to poręczna sztuczka, którą możesz mieć w swoim zestawie narzędzi do szukania okazji. Typo Buddy przeszukuje Craigslist (i eBay też) w poszukiwaniu odmian wyszukiwanego hasła — literówek. Jeśli na przykład ktoś umieści na Craigslist ofertę „playstaytion”, nikt nie wyszukuje hasła „playstation” go nie znajdzie. Jeśli jednak przeszukasz lokalną listę Craigslist za pomocą Typo Buddy, podłączy ona odmiany PlayStation, takie jak „playsation”, „playstaytion” i „playstaion”. Nie, nie musieliśmy próbować, bardzo musieliśmy myśleć o tych odmianach, to wszystko są literówki z naszej lokalnej listy Craigslist, które znalazł Typo Buddy.

CraigsŁatwe: CraigsEasy to darmowa skryptozakładka zaprojektowana w celu usprawnienia wyszukiwania Craigslist na stronie. Kiedy patrzysz na wyniki wyszukiwania na swojej lokalnej liście Craigslist, możesz po prostu nacisnąć bookmarklet „Łatwy” z CraigsEasy, aby przekonwertować wykazy wyszukiwania w galerię obrazów. Jest szybki i odporny na zamknięcie przez Craigslist, ponieważ jest to tylko bookmarklet, który działa na już załadowanych wynikach wyszukiwania.

Konfigurowanie powiadomień o łupach

1627308774 209 Jak wykorzystac technologie aby zdobyc niesamowite oferty Craigslist

Posiadanie dobrego mojo wyszukiwania to tylko połowa bitwy Craigslist. Druga połowa bije na pięcie resztę psów rozdających. Większość ludzi umieszcza rzeczy na Craigslist, ponieważ chcą się ich pozbyć i zarobić na tym złotówkę lub dwa. Jeśli uda ci się najpierw do nich dotrzeć i złożyć im przyzwoitą ofertę, możesz mieć łup w rękach, zanim frajerzy, których pokonałeś, nawet usiedli po pracy, aby sprawdzić Craigslist. Im szybciej odpowiesz, tym większe prawdopodobieństwo, że dana osoba powie „tak” na twoją ofertę, im szybciej odpowie „tak”, tym szybciej możesz otrzymać przedmiot, a im szybciej przedmiot otrzymasz, tym mniejsza szansa, że ​​​​ma czekać na lepsze oferty i cię obrócić w dół, gdy ktoś inny zaoferuje więcej pieniędzy.

zdjęcie zrobione przez Johan Larsson.

Istnieją trzy popularne sposoby otrzymywania powiadomień: e-mail, SMS i RSS. To, który wybierzesz, zależy od tego, z jaką konfiguracją spędzasz większość dnia. Jeśli masz smartfon z automatycznymi aktualizacjami poczty e-mail, poczta e-mail jest poręcznym i bogatym w informacje rozwiązaniem. Jeśli masz starszy telefon, możesz utknąć tylko z aktualizacjami SMS-owymi. Kanały RSS są również dobrym wyborem w przypadku smartfonów z czytnikiem RSS — to byłby świetny moment na skorzystanie z nowej funkcji widżetu w Czytniku Google na Androida. Jeśli spędzasz cały dzień przy biurku, możesz oczywiście równie efektywnie korzystać z poczty e-mail lub RSS; rozwiązania mobilne są jednak lepsze, jeśli naprawdę chcesz pozostać na szczycie list. Należy pamiętać o jednej rzeczy, nawet jeśli znajdziesz rozwiązanie obsługujące tylko pocztę e-mail, zawsze możesz skonfigurować je tak, aby wysyłało wiadomości e-mail na telefon za pomocą bram e-mail dostawcy komórkowego.

Poprzednio wspomniane Szukaj Tempest i Crazed List obsługują niestandardowe wyszukiwanie RSS. Warto zauważyć, że Craigslist ma natywna obsługa RSS, ale narzędzia wyszukiwania innych firm zwykle ułatwiają pobieranie kanałów RSS dla wielu niestandardowych wyszukiwarek. Płatna wersja Craigstoolbox obsługuje zarówno powiadomienia e-mail, jak i SMS.


Oprócz wyżej wymienionych rozwiązań, powiadomienia możesz skonfigurować za pomocą następujących narzędzi:

HEYCRAIG: HEYCRAIG to proste narzędzie do powiadamiania przez e-mail. Odwiedź witrynę, wprowadź wyszukiwane hasła, adres e-mail i miasto, w którym chcesz aktywnie wyszukiwać, a HEYCRAIG wyśle ​​​​Ci wiadomość e-mail za każdym razem, gdy dopasowanie do wyszukiwanych haseł zostanie umieszczone na lokalnej liście Craigslist.

1627308774 911 Jak wykorzystac technologie aby zdobyc niesamowite oferty Craigslist

NotiFinder: Podobnie jak HEYCRAIG, umożliwia powiadomienia e-mail. W przeciwieństwie do HEYCRAIG, obsługuje zmienne, takie jak kategoria, którą chcesz przeszukać, minimalna i maksymalna cena oraz jak często chcesz otrzymywać powiadomienia (natychmiast, codziennie, co tydzień).

CraigsNotifica: bezpłatne rozwiązanie oparte na systemie Android, które aktywnie monitoruje Craigslist z niestandardowymi parametrami wyszukiwania i ostrzega Cię za pomocą dzwonka dźwiękowego, wibracji i/lub migających diod LED o znalezieniu dopasowania.

CraigsPro+: Dla użytkowników iOS CraigsPro to niedrogie (1,99 USD) rozwiązanie, które sprawia, że ​​przeszukiwanie listy Craigslist i konfigurowanie powiadomień jest dziecinnie proste. Niestandardowe wyszukiwania można przekształcić w agentów wyszukiwania z dostosowanymi powiadomieniami (dźwięki, wibracje i aktualizacje ikon w stylu push).


Uzbrojony w powyższe narzędzia, aby zapewnić ogólny zasięg przez e-mail, SMS – pamiętaj, aby użyć sztuczki e-mail do SMS-a, jeśli zajdzie taka potrzeba – i RSS, będziesz pierwszy w kolejce, aby odpowiedzieć na nowe wpisy na Craigslist. Nawet jeśli nie zdobędziesz punktów za każdą ofertę, o której powiadamiają Cię powiadomienia, nadal zyskujesz — ponieważ masz aktywne oko na ceny rzeczy w Twojej okolicy, staniesz się lepszy w znajdowaniu doskonałych ofert i składaniu ofert, które zostaną szybko zaakceptowane.

Masz wskazówkę, sztuczkę lub narzędzie do oceniania ofert na Craigslist, których nie omówiliśmy tutaj? Posłuchajmy o tym w komentarzach.

Czy ten post był pomocny?