Skip to content

Jak wyłączyć kamerę w miejscu echa

10 de lipiec de 2021
IMG 3831

Punkt Echa tworzy świetny budzik przy łóżku z wbudowaną Alexą, ale jeśli jesteś trochę nieufny wobec kamery skierowanej bezpośrednio na łóżko, oto jak całkowicie ją wyłączyć.

Istnieje kilka sposobów wyłączenia kamery w Echo Spot. Być może najszybszym i najłatwiejszym sposobem jest naciśnięcie przycisku wyciszania na górze urządzenia między dwoma przyciskami głośności.

1625894707 10 Jak wylaczyc kamere w miejscu echa

Spowoduje to jednak wyłączenie zarówno kamery, jak i mikrofonu, co oznacza, że ​​nie będziesz mógł używać Alexy i wydawać jej poleceń głosowych. Dobrą wiadomością jest jednak to, że Amazon zbudował sposób, aby wyłączyć tylko kamerę i pozostawić włączony mikrofon.

Możesz to zrobić, mówiąc po prostu „Alexa, wyłącz aparat”. Spowoduje to wyłączenie aparatu z niektórych funkcji, takich jak czat wideo i funkcja Photo Booth.

Możesz także wyłączyć kamerę z menu ustawień Echo Spot. Aby to zrobić, przesuń palcem w dół od góry ekranu i dotknij ikony ustawień koła zębatego.

1625894708 812 Jak wylaczyc kamere w miejscu echa

Przewiń w dół i dotknij „Opcje urządzenia”.

1625894708 346 Jak wylaczyc kamere w miejscu echa


Przewiń w dół i dotknij przełącznika obok opcji „Aparat”, aby go wyłączyć.

1625894708 334 Jak wylaczyc kamere w miejscu echa

Otrzymasz komunikat ostrzegawczy z informacją, że niektóre funkcje zostaną wyłączone. Naciśnij strzałkę, aby potwierdzić.

1625894708 296 Jak wylaczyc kamere w miejscu echa

Teraz, jeśli naprawdę masz paranoję, możesz po prostu przykleić taśmę do kamery, aby całkowicie ją zablokować — co zalecamy również na komputerze. Tylko upewnij się, że nie zasłaniasz czujnika światła otoczenia, który znajduje się tuż obok aparatu po lewej stronie, który służy do automatycznego dostosowywania jasności ekranu w zależności od ilości światła w pomieszczeniu (jeśli masz tę funkcję włączone, co jest domyślnie).

Czy ten post był pomocny?