Skip to content

Jak wyłączyć ochronę w czasie rzeczywistym w programie Microsoft Defender w systemie Windows 10?

26 de lipiec de 2021
windows 10 hero 3

Domyślnie wbudowany program antywirusowy systemu Windows 10 o nazwie Microsoft Defenders skanuje komputer w poszukiwaniu zagrożeń w czasie rzeczywistym. Czasami możesz chcieć go wyłączyć — tymczasowo lub jeśli korzystasz z własnego rozwiązania antywirusowego. Oto jak.

Jeśli zainstalujesz inny program antywirusowy dla systemu Windows 10, program Windows Defender wyłączy własną ochronę w czasie rzeczywistym i zejdzie ci z drogi. Jeśli jednak nie masz zainstalowanego innego programu antywirusowego i chcesz tymczasowo wyłączyć skanowanie w tle w programie Windows Defender w czasie rzeczywistym, możesz.

Ostrzeżenie: Wyłącz to tylko wtedy, gdy wiesz, co robisz. Jeśli nie używasz innego programu chroniącego przed złośliwym oprogramowaniem, możesz zostać zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, gdy skanowanie w tle w czasie rzeczywistym jest wyłączone. Windows Defender go nie znajdzie.

Najpierw otwórz menu Start i wpisz „Zabezpieczenia systemu Windows”. Naciśnij „Enter” lub kliknij skrót „Zabezpieczenia systemu Windows”, aby go uruchomić.

Uruchom Windows Security z menu Start w Windows 10

W Zabezpieczeniach systemu Windows kliknij „Ochrona przed wirusami i zagrożeniami” na pasku bocznym. Następnie wybierz „Zarządzaj ustawieniami”.

Kliknij Zarządzaj ustawieniami w Zabezpieczeniach Windows w systemie Windows 10


W „Ustawieniach ochrony przed wirusami i zagrożeniami” znajdź opcję „Ochrona w czasie rzeczywistym” i kliknij przełącznik z napisem „Wł.”, aby przełączyć go w pozycję „Wył.”.

Włączona opcja ochrony w czasie rzeczywistym antywirusa Windows 10 Defender

Ochrona w czasie rzeczywistym została wyłączona. Zabezpieczenia Windows wyświetli również przerażająco wyglądający komunikat nad przełącznikiem, informujący, że Twoje urządzenie jest teraz podatne na ataki. System Windows automatycznie włączy ochronę w czasie rzeczywistym po krótkim czasie.

Wyłączono opcję ochrony w czasie rzeczywistym antywirusa Windows 10 Defender

Zamknij okno Zabezpieczenia systemu Windows, a ustawienia powinny zostać zapisane. Jeśli i kiedy chcesz ponownie włączyć ochronę w czasie rzeczywistym, po prostu ponownie odwiedź stronę „Ustawienia ochrony przed wirusami i zagrożeniami” i przestaw przełącznik z powrotem do pozycji „Wł.”. Bądź bezpieczny!

Czy ten post był pomocny?