Skip to content

Jak wyłączyć połączenia Wi-Fi na Androidzie?

11 de sierpień de 2022
phone call icon neon

Jeśli wolisz, aby telefon korzystał z sieci komórkowej, a nie z połączeń Wi-Fi do wykonywania i odbierania połączeń, możesz łatwo wyłączyć funkcję połączeń Wi-Fi w telefonie z Androidem. Pokażemy Ci, jak to zrobić.

Podsumowując, możesz wyłączyć połączenia Wi-Fi na Androidzie, wybierając Ustawienia> Wi-Fi i sieć> SIM i sieć, wybierając kartę SIM i wyłączając opcję połączeń Wi-Fi. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje ze zrzutami ekranu, przeczytaj dalej.

Notatka: Czynności wyłączania połączeń przez Wi-Fi mogą się nieznacznie różnić w przypadku Twojego telefonu niż te podane poniżej. Jednak otrzymasz ogólne pojęcie o tym, jaką opcję wybrać, aby wyłączyć tę funkcję.

Wyłącz połączenia Wi-Fi na telefonie z Androidem

Aby rozpocząć proces dezaktywacji połączeń przez Wi-Fi, uruchom Ustawienia na telefonie z Androidem. W Ustawieniach wybierz „Wi-Fi i sieć”.

Na stronie „Wi-Fi i sieć” dotknij „SIM i sieć”.

Wybierz „SIM i sieć”.

Jeśli Twój telefon obsługuje wiele kart SIM, wybierz kartę, dla której chcesz wyłączyć połączenia przez Wi-Fi.

Wybierz kartę SIM.

Na stronie SIM wyłącz opcję „Połączenia przez Wi-Fi”. To wyłącza tę funkcję.

Notatka: Wiedz, że będziesz musiał indywidualnie wyłączyć połączenia Wi-Fi dla każdej karty SIM w telefonie. Wykonaj powyższe kroki i wybierz odpowiednią kartę SIM, aby wyłączyć funkcję dla tej konkretnej karty SIM.

Wyłącz „Połączenia przez Wi-Fi”.

I to wszystko. Od teraz telefon będzie korzystać z sieci komórkowej tylko do wykonywania i odbierania połączeń, nawet jeśli dostępne są funkcje połączeń Wi-Fi. Później możesz włączyć tę funkcję, przełączając opcję Rozmowy przez Wi-Fi na stronie ustawień.

Czy ten post był pomocny?