Skip to content

Jak wyłączyć sugestie aplikacji Siri na iPhonie?

7 de lipiec de 2021
pasted image at 2017 02 27 11 17 am 1024x469 1

iOS 10 zawiera funkcję, która zapewnia szybkie skróty do aplikacji, których Twoim zdaniem chcesz użyć — na podstawie Twojej lokalizacji lub innych czynników. Oto jak wyłączyć te sugestie.

Prawdopodobnie zauważyłeś te sugerowane aplikacje, gdy pojawiają się na ekranie blokady w lewym dolnym rogu. Na przykład za każdym razem, gdy idę do parku, w którym gram w Pokémon Go, mój iPhone sugeruje aplikację Pokémon Go. Jeśli budzisz się rano i zawsze sprawdzasz Gmaila, ikona aplikacji Gmail pojawi się na początku dnia.

Jeśli przesuniesz palcem w górę ikonę blokady ekranu, aplikacja się otworzy.

Jak wylaczyc sugestie aplikacji Siri na iPhonie

Na ekranie blokady pojawiają się nie tylko sugerowane aplikacje, ale także przełącznik aplikacji z wyjaśnieniem, dlaczego jest to zalecane („na przykład na podstawie Twojej bieżącej lokalizacji”). Jeśli dotkniesz ikony, aplikacja się otworzy.

1625661160 420 Jak wylaczyc sugestie aplikacji Siri na iPhonie

UWAGA: Te ikony wyglądają bardzo podobnie do funkcji Handoff, która umożliwia wznowienie w miejscu, w którym zostało przerwane na urządzeniu z systemem iOS lub komputerze Mac. Na przykład, jeśli piszesz długą wiadomość e-mail na komputerze Mac i musisz wyjść na lunch, możesz kontynuować od miejsca, w którym przerwałeś, przesuwając w górę ikonę Poczta na ekranie blokady. Te ikony wyglądają tak samo, ale mają różne funkcje i są kontrolowane przez różne ustawienia telefonu.

1625661160 923 Jak wylaczyc sugestie aplikacji Siri na iPhonie

Okazuje się, że Siri jest winna tych sugerowanych aplikacji – a mianowicie widżetu Siri App Sugestie.

Oprócz sugerowania aplikacji na ekranie blokady i przełączniku aplikacji, Siri sugeruje im również centrum powiadomień. Te trzy typy sugestii — ekran blokady, przełącznik aplikacji i widżet — są ze sobą nierozerwalnie połączone. (Pamiętaj jednak, że dany widżet nie jest powiązany z sugestiami Siri znalezionymi w wyszukiwaniach Spotlight).

1625661160 430 Jak wylaczyc sugestie aplikacji Siri na iPhonie

Jeśli nie chcesz, aby te sugestie aplikacji pojawiały się, możesz je wyłączyć tylko przez całkowite usunięcie widżetu.

Najpierw przesuń palcem w prawo na ekranie głównym, aby uzyskać dostęp do ekranu widżetów.

1625661160 357 Jak wylaczyc sugestie aplikacji Siri na iPhonie

Przewiń do dołu widżetów i dotknij „Edytuj”.

1625661160 321 Jak wylaczyc sugestie aplikacji Siri na iPhonie

Na panelu Dodaj widżety znajdź sugestie aplikacji Siri i dotknij czerwonego minusa.

1625661161 58 Jak wylaczyc sugestie aplikacji Siri na iPhonie

Na koniec dotknij „Usuń”.

1625661161 406 Jak wylaczyc sugestie aplikacji Siri na iPhonie

Jeśli sugestie aplikacji nie znikną natychmiast, możesz ponownie uruchomić iPhone’a.


Aby ponownie włączyć sugestie aplikacji, wróć do panelu Dodaj widżety i dotknij zielonego znaku plus obok sugestii aplikacji Siri.

1625661161 119 Jak wylaczyc sugestie aplikacji Siri na iPhonie

Jeśli sugestie aplikacji nie pojawią się ponownie natychmiast po dodaniu widżetu, może być konieczne ponowne uruchomienie iPhone’a.

Niestety nie ma możliwości wyłączenia jednej lub drugiej z tych funkcji. Jeśli faktycznie podoba Ci się widżet Siri App Sugestie, ale nie chcesz na przykład sugestii dotyczących ekranu blokady, nie masz szczęścia. Albo musisz mieć je oba, albo wcale.

Czy ten post był pomocny?