Skip to content

Jak wyświetlić dziennik wszystkiego, co kiedykolwiek zrobiłeś na Facebooku?

17 de lipiec de 2021
1626492164 preview 19

Facebook prowadzi dziennik aktywności zawierający absolutnie wszystko, co robisz — śledząc rzeczy, które lubisz, publikujesz lub udostępniasz na czyjejś osi czasu. Możesz wyświetlić ten dziennik aktywności w dowolnym momencie. Oto jak.

Do czego przydaje się dziennik aktywności

Chociaż możliwość przewijania każdej interakcji na Facebooku, jaką kiedykolwiek miałeś, może wydawać się trochę przerażająca (tak, naprawdę podobało ci się tyle zdjęć kotów), a nawet przerażająca, jest to naprawdę przydatne.

Spójrz na swój kanał wiadomości, a zobaczysz dziesiątki postów, które polubili lub skomentowali Twoi znajomi. Jeśli nie udostępnili ich, te elementy nie pojawią się na ich osi czasu. Twoi znajomi otrzymują od Ciebie te same powiadomienia. Jedyny sposób, w jaki możesz zobaczyć, co one wszystko może zobaczyć przez Twój kanał aktywności. Wystarczy spojrzeć na każdy przedmiot, a zobaczysz, kto może go zobaczyć. Na poniższym zrzucie ekranu, na przykład, wszyscy znajomi Ferdy’ego widzą, że skomentowałem jego post. Prawdopodobnie algorytm Facebooka wykazał tę aktywność również niektórym z naszych wspólnych Przyjaciół.

Jak wyswietlic dziennik wszystkiego co kiedykolwiek zrobiles na Facebooku

Kanał aktywności jest również dobry do upewniania się, że aplikacje nie robią rzeczy bez Twojej wiedzy. Na przykład nasz redaktor mówi, że sprawdza to za każdym razem, gdy daje nowej aplikacji pozwolenie na zrobienie czegoś, tylko po to, aby upewnić się, że nie została opublikowana na jego osi czasu lub nie zrobiła czegoś szalonego. Widać to poniżej, chociaż Spotify wypchnął coś na Facebooka, tylko ja to widzę (ikona kłódki wskazuje, że jest prywatne).

1626492153 924 Jak wyswietlic dziennik wszystkiego co kiedykolwiek zrobiles na Facebooku

W kanale aktywności możesz nawet cofnąć wszystko, co zrobiłeś na Facebooku. Kliknij przycisk „edytuj” (mała ikona długopisu) obok dowolnego posta, aby odrzucić, usunąć lub ukryć ten post. Jeśli ktoś zdecyduje się „wrobić” Cię, polubiąc kilkaset stron fanowskich Justina Biebera, Activity Feed to najprostszy sposób na cofnięcie szkody.

Jak uzyskać dostęp do dziennika aktywności na Facebooku?

Zaloguj się do Facebooka, przejdź do swojego profilu, a następnie kliknij przycisk „Wyświetl dziennik aktywności” w prawym dolnym rogu zdjęcia na okładkę.

1626492153 21 Jak wyswietlic dziennik wszystkiego co kiedykolwiek zrobiles na Facebooku


Teraz zobaczysz wszystko, co kiedykolwiek robiłeś na Facebooku, na jednej dużej liście.

1626492153 697 Jak wyswietlic dziennik wszystkiego co kiedykolwiek zrobiles na Facebooku

Jeśli szukasz konkretnych postów, możesz skorzystać z pola „Wyszukiwanie aktywności”. Możesz także filtrować kanał, aby zobaczyć tylko określone posty, wybierając jedną z opcji na pasku bocznym po lewej stronie. Możesz poruszać się po roku za pomocą paska bocznego po prawej stronie.

1626492153 807 Jak wyswietlic dziennik wszystkiego co kiedykolwiek zrobiles na Facebooku

Możesz także wyświetlić swój dziennik aktywności w aplikacji mobilnej. Przejdź do swojego profilu i dotknij „Dziennik aktywności” pod zdjęciem na okładkę.

1626492153 948 Jak wyswietlic dziennik wszystkiego co kiedykolwiek zrobiles na Facebooku1626492154 645 Jak wyswietlic dziennik wszystkiego co kiedykolwiek zrobiles na Facebooku

Czy ten post był pomocny?