Skip to content

Jak zmienić adres domowy w Apple Maps?

17 de lipiec de 2021
img 58179753e6579 1024x469 1

Mapy Apple nie wykrywają automatycznie Twojego adresu domowego. Jeśli się przeprowadzisz, Mapy Apple i ich widżet będą informować Cię o tym, ile czasu zajmie dojazd pod Twój poprzedni adres domowy — dopóki nie otrzymasz nowego.

Aplikacja Mapy Apple nie przypomina Map Google, które mają własną opcję adresu domowego, którą możesz zmienić w samej aplikacji. Zamiast tego używa adresu domowego ustawionego na karcie Kontakty.

Otwórz aplikację Kontakty na iPhonie, aby znaleźć swoją kartę kontaktów. Zobaczysz swoje imię i nazwisko z etykietą „Moja karta” u góry listy kontaktów. Dotknij go.

Zobaczysz tutaj swój adres „domowy”, jeśli wcześniej go ustawiłeś. To jest adres domowy, którego używa Apple Maps.

1626534014 913 Jak zmienic adres domowy w Apple Maps

Stuknij link „Edytuj” w prawym górnym rogu ekranu, aby edytować te ustawienia. Przewiń w dół i znajdź sekcję adresu „Dom”. Jeśli nie ustawiłeś wcześniej adresu domowego, możesz kliknąć link „Dodaj adres”, aby dodać adres domowy.


Wystarczy dotknąć pól Adres domowy i wpisać nowy adres domowy. Po zakończeniu dotknij „Gotowe”. Może minąć kilka chwil, zanim aplikacja Mapy Apple zauważy Twój nowy adres domowy i zacznie go używać w widżecie oraz w samej aplikacji Mapy Apple.

1626534014 614 Jak zmienic adres domowy w Apple Maps

Możesz również zmienić te informacje w samych Mapach Apple, chociaż nie znajdziesz ekranu ustawień, który pozwalałby to zmienić. Aby to zrobić, znajdź swój adres „domowy” pod polem wyszukiwania miejsc. Przesuń swój adres domowy w lewo i dotknij „Edytuj lokalizację”.

Wpisz tutaj nowy adres domowy. To tylko skrót do edycji adresu domowego powiązanego z kartą kontaktów, w której faktycznie zapisany jest adres domowy.

1626534014 909 Jak zmienic adres domowy w Apple Maps

Jeśli zmiana adresu nie zacznie obowiązywać od razu, spróbuj zamknąć aplikację Mapy za pomocą przełącznika aplikacji i otworzyć ją ponownie. Jeśli to nie zadziała, zawsze możesz wyłączyć i ponownie włączyć iPhone’a. To zmusi go do użycia Twojego nowego adresu domowego.

Czy ten post był pomocny?