Skip to content

Jaka jest różnica między Chow Mein a Lo Mein? – ŻycieSavvy

16 de październik de 2022

Talerz makaronu lo mein z warzywami i pałeczkami.

Wszyscy uwielbiamy dobrą noc chińskiego jedzenia na wynos. Od pikantnego smażonego ryżu po aromatyczne pierogi – dania na wynos są doskonałe na randkę lub wieczór w serwisie Netflix. Ale jeśli chodzi o chow mein i lo mein, jaka jest różnica?

Chociaż obie potrawy są bardzo podobne, tekstury i smaki każdego dania z makaronem mogą być bardzo różne.

W języku kantońskim lo mein oznacza „mieszany” lub „podrzucany”, podczas gdy chow mein oznacza „smażony”. Tłumaczenia te odnoszą się do tego, jak przygotowywane jest każde danie.

Lo me składa się z wstępnie ugotowanego makaronu jajecznego, który jest „podrzucany” z sosem, warzywami i białkiem. Głównym elementem tego dania jest sos, który może zawierać sos sojowy, sos ostrygowy, olej sezamowy, cukier, czosnek, a nawet ketchup.

Z drugiej strony chow mein zawiera makaron jajeczny, który jest „smażony” z białkiem, sosem, warzywami i jajkami. Te makarony można gotować na parze z ich składnikami lub smażyć osobno, ale zawsze są chrupiące i gumiaste.

Jaka jest roznica miedzy Chow Mein a Lo Mein –

Tak więc, podczas gdy chow mein podkreśla chrupiący makaron, makaron lo mein jest moczony w sosie, aby uzyskać bardziej miękką konsystencję.

Niezależnie od tego, oba dania z makaronem stanowią doskonały dodatek do przytulnego chińskiego dania na wynos.

Czy chcesz pominąć jedzenie na wynos i wykazać się kreatywnością w kuchni? Dlaczego nie zagłębić się w autentyczne azjatyckie przepisy na domową kuchnię?

Czy ten post był pomocny?