Skip to content

Jeden bóbr spowodował przerwy w dostępie do Internetu w Kanadzie

14 de czerwiec de 2022
shutterstock 775435606

Zdjęcie bobra

Przerwy w dostępie do Internetu są powszechne, zwłaszcza na obszarach wiejskich, gdzie znalezienie źródła problemu przez dostawców usług internetowych może zająć trochę czasu. To właśnie wydarzyło się na początku tego miesiąca w Kanadzie, gdzie bóbr był odpowiedzialny za długotrwałą awarię Internetu.

Dostęp do Internetu w niektórych Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie został niespodziewanie zamknięty 7 czerwca i trwał „ponad osiem godzin”, zgodnie z Wiadomości CTV. NetBlocks, który śledzi zakłócenia i wyłączenia sieci na całym świecie, również zidentyfikował spadek dostępu do Internetu w BC w tym czasie.

Przyczyną incydentu był później bóbr — tak, bóbr. Uszkodzona linia światłowodowa została nawleczona wzdłuż słupów należących do British Columbia Hydro and Power Authority, a kiedy ekipy BC Hydro zbadały awarię, znalazły ślady żucia bobrów u dołu drzewa, które spadło na linie. Bob Gammer z BC Hydro powiedział Wiadomości CTV„Nie byłbym bogatym człowiekiem, gdybym dostawał pięciocentówkę za każdą awarię bobra, ale tak się dzieje”.

Przyczyny większości przerw w dostępie do Internetu nie są tak zabawne, jak u ssaków ziemno-wodnych, ale podobne incydenty są dość powszechne. Witryna „Cyber ​​Wiewiórka 1” śledzi awarie sieci spowodowane rzekomo przez zwierzęta, w tym 1252 wiewiórek i 115 szopów, chociaż nie była aktualizowana od 2019 roku.

Źródło: Wiadomości CTV, NetBlocki

Czy ten post był pomocny?