Skip to content

Kodi 21 „Omega” osiąga wersję beta 2, porzuca stare wersje systemu macOS

20 de czerwiec de 2023
Kodi

Logo Kodi

Na początku tego roku została wydana pierwsza wersja beta Kodi 21, dająca nam zapowiedź kolejnej ważnej aktualizacji popularnego odtwarzacza multimedialnego i centrum multimedialnego. Beta 2 Kodi 21 „Omega” jest już dostępna, a zmian jest jeszcze więcej.

Pierwsza wersja beta Kodi 21 zawierała głównie zmiany pod maską, takie jak użycie wcześniejszej wersji MMpeg, ulepszona obsługa Dolby Vision, niektóre ulepszenia wydajności i tak dalej. Zespół Kodi ujawnił również, że Kodi 21 nie będzie kompatybilny z Windows 7 lub 8.0, pozostawiając Windows 8.1 jako nowe minimalne wymaganie. Kodi 21 Beta 2 zawiera ulepszoną obsługę klawiszy ruchu (takich jak Page Up i Home) na listach, poprawki audio w systemach Linux i Android oraz początkową obsługę super rozdzielczości wideo na obsługiwanym sprzęcie graficznym Nvidia i Intel. Trwają również prace nad przyszłą wersją Kodi, która mogłaby działać na inteligentnych telewizorach webOS.

Kodi 21 Beta 2 kilka istotnych zmian dla komputerów Mac. „Natywny tryb okienkowy” ma teraz ulepszoną zmianę rozmiaru, kompatybilność z wieloma monitorami i obsługę monitorów HiDPI (takich jak wyświetlacze we wszystkich nowoczesnych MacBookach). Zespół Kodi ma nadzieję, że te ulepszenia, wraz z większą liczbą ukrytych zmian w kodzie, utorują drogę do właściwej kompilacji Apple Silicon, która działa natywnie na nowszych komputerach Mac. Minimalna wersja systemu macOS została również podniesiona do 10.14 Mojave, która została wydana w 2018 roku.

Zespół Kodi nie ma jeszcze dokładnej daty premiery Kodi 21, ale zapowiada się świetne wydanie. Możesz przeczytać pełny dziennik zmian pod linkiem źródłowym poniżej.

źródło: kodi

Czy ten post był pomocny?