Skip to content

LastPass zyskuje niezbędną funkcję na iPhonie i iPadzie – recenzja Geek

10 de czerwiec de 2022
9231dbee 1024x576 1

LastPass działa na iOS.

Po tym, co wygląda na całe życie, LastPass teraz automatycznie zapisuje nowe hasła utworzone w iOS i iPadOS. Aktualizacja pozwala uniknąć przeskakiwania tam iz powrotem między aplikacjami podczas generowania nowych loginów za pomocą LastPass. Dodatkowo LastPass może teraz automatycznie uzupełniać informacje o karcie kredytowej i zapisywać formularze online w skarbcu na iPhonie i iPadzie.

Te funkcje są późnym dodatkiem do aplikacji LastPass na iOS, ale nie dlatego, że LastPass jest leniwy lub coś takiego. Apple wcześniej blokowało te funkcje na swoich platformach mobilnych. Wygląda na to, że firma zmieniła zdanie, prawdopodobnie z powodu obaw o bezpieczeństwo. Zmuszanie klientów do kopiowania i wklejania danych logowania oznacza, że ​​hakerzy mogą uzyskać te informacje przez schowek, co jest głupie!

  • LastPass sugeruje włączenie autouzupełniania w aplikacjach i Safari, aby w pełni wykorzystać te nowe funkcje. Teoretycznie aplikacja powinna być o wiele bardziej intuicyjna na iOS i iPadOS po tych zmianach.

    Ta wiadomość pojawia się zaledwie kilka dni po tym, jak LastPass ogłosił wsparcie FIDO, które umożliwia użytkownikom dostęp do skarbca bez haseł i danych biometrycznych. Teoretycznie LastPass powinien być o wiele szybszy i bardziej intuicyjny niż kiedyś.

    Może być konieczne zaktualizowanie LastPass, aby odblokować te funkcje na iPhonie i iPadzie. Pamiętaj, że Apple właśnie włączyło te funkcje na swoich urządzeniach mobilnych, więc w nadchodzących miesiącach inni menedżerowie haseł pójdą w ich ślady.

    Źródło: LastPass

    Czy ten post był pomocny?