Skip to content

Lista oprogramowania do ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym zgodnego z systemem Windows 7

28 de lipiec de 2021
1627488318 image83

Jeśli jesteś jedną z wielu osób testujących wersję beta systemu Windows 7, nadal powinieneś dbać o bezpieczeństwo swojego komputera. Któregoś dnia stworzyliśmy listę oprogramowania antywirusowego zgodnego z systemem Windows 7, a dziś omówimy listę zgodnych narzędzi do ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym.

Uwaga: koniecznie sprawdź nasze opis zrzutu ekranu Windows 7 Beta jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, ponieważ Microsoft rozdaje klucze beta, które nie wygasają do 1 sierpnia.

Jeśli masz komercyjny pakiet zabezpieczeń, taki jak Norton lub McAfee, prawdopodobnie zawiera on ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, a jeśli zdecydujesz się uruchomić oddzielny pakiet antyszpiegowski, prawdopodobnie powinieneś wyłączyć drugi. Jest to nawet wspomniane na ekranie Centrum akcji systemu Windows 7, jeśli zainstalujesz więcej niż jeden:

Bez zbędnych ceregieli na liście…

Windows Defender

Jestem pewien, że znasz już Microsoft Windows Defender narzędzie anty-malware, które jest dołączone do systemów Vista i Windows 7. Jest to dość solidne narzędzie i oczywiście będzie działać dobrze w systemie Windows 7.

1627488317 767 Lista oprogramowania do ochrony przed oprogramowaniem szpiegujacym zgodnego z systemem

Powinieneś wyłączyć Windows Defender, jeśli zdecydujesz się użyć innego pakietu antyszpiegowskiego. Może to również zwiększyć wydajność w niektórych przypadkach, jak zauważył The Geek w ten artykuł Lifehacker.

Szukaj i niszcz Spybot


Pomyślałem, że rozpoczniemy to od Spybot Search & Destroy, osobistego faworyta. Udało mi się zainstalować, zaktualizować, uodpornić i zeskanować bez żadnych problemów, a fajny Easter Egg wciąż tam jest!

1627488317 255 Lista oprogramowania do ochrony przed oprogramowaniem szpiegujacym zgodnego z systemem

Świadomość reklam

Prawdopodobnie najpopularniejsza aplikacja antyspyware, wcześniej wspomniany Lavasoft Ad-Aware 2008 działał również bezbłędnie.

1627488318 127 Lista oprogramowania do ochrony przed oprogramowaniem szpiegujacym zgodnego z systemem

Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes to kolejne narzędzie ochronne, o które dość często jestem pytany, a to również działa z powodzeniem w systemie Windows 7. Jest to świetny program do skanowania, który jest bezpłatny, chyba że potrzebujesz ochrony w czasie rzeczywistym, która przywróci Ci 24,95 USD.

1627488318 38 Lista oprogramowania do ochrony przed oprogramowaniem szpiegujacym zgodnego z systemem

Spyware Blaster

Spyware Blaster różni się sposobem działania od innych narzędzi do wykrywania programów szpiegujących. Pomyśl o tym jako o ochronie przed znanymi zagrożeniami spyware, której nie musisz stale uruchamiać. Zasadniczo wystarczy go uruchomić, gdy chcesz zaktualizować bazę danych (co polecam robić dość często). Aby uzyskać automatyczne aktualizacje, musisz kupić licencję za 9,99 USD.

Wyłącza listę programów szpiegujących związanych z kontrolkami Active X i oznacza je w rejestrze, aby powiązany proces szpiegowski nie mógł zostać uruchomiony, i łączy się z przeglądarką w celu sprawdzenia pobranych plików.

1627488318 857 Lista oprogramowania do ochrony przed oprogramowaniem szpiegujacym zgodnego z systemem

Wszystko, co testowałem, działa bezproblemowo. Dobrze jest wiedzieć, że możemy polegać na tych zaufanych narzędziach w wersji 7 beta, dopóki Microsoft nie wyda ich bezpłatne rozwiązanie zabezpieczające w drugiej połowie br.

Pakiety anty-malware

Istnieje wiele „pakietów”, które zapewniają ochronę wszystkiego, w tym oprogramowania szpiegującego, a niektóre z nich testowaliśmy wcześniej w systemie Windows 7 na naszej liście kompatybilnych programów antywirusowych z systemem Windows 7.

  • AVG za darmo
  • Avira AntiVir
  • Norton AntiVirus 2009
  • Avast! Antywirus
  • Kapersky Antywirus 2009


Jakie inne pakiety oprogramowania antyszpiegowskiego również działają? Powiadom nas!

Czy ten post był pomocny?