Skip to content

Microsoft będzie cię nękał, abyś wysiadł z systemu Windows 8.1 – Recenzja Geek

26 de czerwiec de 2022
bdbf4a0e

Logo Windows 8.1

Jeśli nadal korzystasz z systemu Windows 8.1, rozważ aktualizację. Dzieje się tak, ponieważ Microsoft wkrótce zacznie przesyłać powiadomienia na urządzenia, ostrzegając właścicieli, że obsługa systemu Windows 8.1 kończy się 10 stycznia 2023 r.

Zasadniczo przygotuj się na dokuczliwe powiadomienia od przyszłego miesiąca na komputerze lub laptopie, informujące, że Twój system operacyjny jest za stary i nie będzie już otrzymywać wsparcia. Spodziewamy się podobnych powiadomień do tych, których używał Microsoft, gdy system Windows 7 osiągnął etap wycofania z eksploatacji.

Dla osób nieświadomych większość wersji systemu Windows zapewnia regularne wsparcie i aktualizacje przez co najmniej pięć lat oraz przedłużoną pomoc techniczną przez 10 lat. Rozszerzone wsparcie oznacza, że ​​system operacyjny nadal co miesiąc otrzymuje aktualizacje zabezpieczeń, ale to wszystko. Bez nowych funkcji, bez poprawek błędów i najniższy poziom konserwacji, aby zapewnić bezpieczeństwo urządzeń.

Windows 8.1 jest w fazie rozszerzonej pomocy technicznej, która kończy się 10 stycznia 2023 roku.

Teraz musisz zdecydować, co dalej, czy dokonać aktualizacji do systemu Windows 10, czy kupić nowy komputer. Starsze urządzenia z systemem Windows 8.1 prawdopodobnie nie spełniają wymagań systemowych systemu Windows 11. W rezultacie firma Microsoft zaleca zakup nowego komputera z systemem Windows 11.

Nawet jeśli zdecydujesz się na uaktualnienie do systemu Windows 10, Microsoft już potwierdził, że wsparcie dla tego starszego systemu operacyjnego zakończy się w październiku 2025 r. To powiedziawszy, zapewni właścicielom jeszcze kilka lat aktualizacji ich starzejącego się systemu.

W końcu będziesz musiał uaktualnić do systemu Windows 10, zaakceptować zakończenie aktualizacji lub zaktualizować komputer.

przez The Verge

Czy ten post był pomocny?