Skip to content

Microsoft stworzył głośnik biurkowy, który jest również koncentratorem USB typu C

13 de październik de 2022
Microsoft Audio Dock 650x366

Bałagan na biurku może szybko wymknąć się spod kontroli, gdy zaczniesz dodawać urządzenia peryferyjne, takie jak stacja dokująca, aparat lub głośnik. Ale jeśli zależy Ci na czystym wyglądzie, nowy głośnik Microsoft Audio Dock Speaker może być właśnie dla Ciebie.

Microsoft ogłosił swoją stację dokującą Audio Dock podczas imprezy sprzętowej firmy, na której zaprezentował również Surface Pro 9, Surface Laptop 5 i Surface Studio 2+. Microsoft twierdzi, że stacja dokująca obsługuje „premium audio” z 15-watowym głośnikiem niskotonowym i 5-watowym głośnikiem wysokotonowym – ale może również służyć jako koncentrator USB do podłączania wielu innych urządzeń.

Sam głośnik ma dwa porty USB-C (jeden z nich tylko do przesyłania danych), a także port USB-A i port HDMI 2.0, który pozwala na wyjście wideo 4K@60fps. Jest daleki od najbardziej bogatego w funkcje doku, ale biorąc pod uwagę, że ma na nim cały głośnik, nadal jest to fajny produkt. Stacja dokująca obsługuje również tryb DisplayPort alt, ładowanie USB-C PD do 60 W oraz MST w portach USB-C i HDMI.

Audio Dock jest również świetnym towarzyszem pracy, biorąc pod uwagę, że jest certyfikowany dla Microsoft Teams. Co najlepsze, jest oficjalnie kompatybilny z Windows 11, Windows 10, a nawet macOS. Stacja dokująca kosztuje 250 USD i będzie dostępna w jednej czarnej kolorystyce.

Źródło: Microsoft

Czy ten post był pomocny?