Skip to content

Mozilla nadaje Thunderbird Mail nowe logo

24 de maj de 2023
Thunderbird featured image

logo Thunderbirda

Często mówi się, że Thunderbird, pomimo aktywnego wsparcia od lat, pozostaje trochę… w stagnacji. Aplikacja nadal wygląda bardzo podobnie do klienta poczty e-mail, który stał się popularny w 2000 roku, co nie jest wspaniałą rzeczą. Na szczęście wszystko powoli się zmienia — zaczynając od nowego logo.

Thunderbird ogłosił nową identyfikację wizualną z nowym, zmodernizowanym logo, które jest bardziej zgodne z nowoczesnym logo używanym obecnie przez Mozilla Firefox. Nadal przedstawia ptaka trzymającego literę, ale jest stylizowany bardzo podobnie do logo Firefoksa. Ostatnie przeprojektowanie logo miało miejsce w 2018 roku, wraz z wydaniem Thunderbirda 60.

Nowe logo zostało zaprojektowane przez Jona Hicksa, projektanta, który stworzył oryginalne logo zarówno dla Firefoksa, jak i Thunderbirda, więc nie jest niespodzianką, że ma tę samą ogólną estetykę.

Zespół Thunderbirda twierdzi, że logo powinno zacząć się pojawiać począwszy od Thunderbirda 115, który ma zostać wydany jeszcze tego lata, a nowe logo powinno stopniowo pojawiać się na oficjalnej stronie internetowej i kontach w mediach społecznościowych. Aplikacje na Maca i iPhone’a (tak, trwają prace nad wersją na iOS) będą miały białe tło wokół logo, aby było zgodne z wytycznymi projektowymi Apple, a urządzenia z Androidem będą miały opcjonalną wersję adaptacyjną, która może zmieniać kolor.

Tym logo Thunderbird chce zasygnalizować, że w kliencie poczty e-mail nadchodzą duże zmiany, a odświeżona identyfikacja wizualna to dopiero początek wielu z tych zmian. To coś, co zespół sygnalizował od miesięcy i powoli się spełniał.

źródło: Thunderbird

Czy ten post był pomocny?