Skip to content

Najczęstsze problemy Philips Hue i jak je naprawić

9 de lipiec de 2021
Philips hue error stomped 650x349

Światła Philips Hue są świetne, gdy działają prawidłowo, ale czasami nie jest to tylko słońce i róże. Oto kilka typowych problemów, które możesz napotkać, i sposoby ich rozwiązania.

Twój most nie może znaleźć żarówek Hue

Jeśli próbujesz dodać światła do swojego mostka Hue, ale nie znajdujesz żadnego, może to być naprawdę denerwujące. Jest tu kilka rzeczy do rozważenia.

Przede wszystkim upewnij się, że twoje światła są faktycznie żarówkami Hue. Brzmi to głupio, ale zwykłe światła LED firmy Philips wyglądają bardzo podobnie do żarówek Hue, a więcej niż jedna osoba przyznała się do zakupu niewłaściwego rodzaju (mój redaktor jest jednym z nich). Sprawdź opakowanie i upewnij się, że to światła Hue.

Załatwiłeś to? Dobrze. Kiedy przejdziesz do dodawania nowych świateł w aplikacji Philips Hue, prawdopodobnie wybierzesz „Automatyczne wyszukiwanie”, ale jeśli nie znajdziesz żadnych żarówek przy użyciu tej metody, będziesz musiał skorzystać z „Wyszukiwania ręcznego”. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​wyszukiwanie automatyczne może od czasu do czasu być niestabilne, podczas gdy wyszukiwanie ręczne prawie zawsze działa.

1625849225 374 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Po wybraniu tej opcji będziesz potrzebować numeru seryjnego każdej żarówki, którą chcesz dodać, który można znaleźć na podstawie samych żarówek.

1625849225 703 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Stuknij w „Dodaj numer seryjny”.

1625849225 439 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic


Wprowadź sześciocyfrowy numer seryjny jednej z żarówek i naciśnij „Ok”. Do listy możesz dodać dowolną liczbę numerów seryjnych.

1625849225 989 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Kiedy skończysz, upewnij się, że żarówki są wkręcone w oprawy oświetleniowe, a zasilanie jest włączone. Naciśnij „Szukaj”, a powinno być w stanie je zlokalizować i dodać do bieżącej konfiguracji.

1625849225 850 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Jeśli pojawi się komunikat, że niektóre żarówki są nieosiągalne po światła zostały pomyślnie dodane, może być kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę.

1625849226 702 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest to, czy problematyczne żarówki są włączone. Jeśli Twoje światła są sterowane za pomocą przewodowego przełącznika światła (np. nie przełącznika Philips Hue), upewnij się, że przełącznik jest włączony. Brzmi to oczywiste, ale czasami możesz przełączyć przełącznik nawet o tym nie myśląc i nagle masz problem.

Ponadto upewnij się, że wszystkie żarówki yourHue są nieco blisko siebie, aby wszystkie mogły odbierać sygnał z mostka Hue. Ponieważ żarówki Hue mogą odbierać sygnały z innych żarówek (a nie tylko z mostka Hue), mostek nie musi znajdować się blisko każdej żarówki, ale jeśli masz żarówkę, która jest daleko od wszystkiego, może stać się nieosiągalna przez inne żarówki i mostek.

Siri nie może znaleźć twojego mostka Hue

Podczas konfigurowania mostka Philips Hue Bridge skonfigurujesz również funkcję Siri, która umożliwia sterowanie oświetleniem za pomocą głosu. Czasami jednak Siri może być uparta, a proces konfiguracji może powiedzieć, że nie może znaleźć mostka Hue do sparowania w celu skonfigurowania Siri.


Zwykle jest to problem, jeśli zresetujesz mostek Hue do ustawień fabrycznych i konfigurujesz go ponownie. Twoje urządzenie z systemem iOS ma już ustawienia HomeKit od momentu pierwszej konfiguracji mostka Hue iz jakiegoś powodu Philips Hue nie lubi tego, gdy chcesz zastąpić te ustawienia po zresetowaniu mostka Hue. Na szczęście istnieje łatwy sposób na naprawienie tego.

Otwórz „Ustawienia” na swoim urządzeniu z systemem iOS.

1625849226 499 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Przewiń w dół i dotknij „HomeKit”.

1625849226 281 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Przesuń palcem w lewo tam, gdzie jest napisane „Dom” i dotknij „Usuń”. Nie spowoduje to zresetowania innych Twoich ustawień HomeKit w Twoim domu, ale usunie każdego z listy, której udostępniłeś swoje ustawienia HomeKit.

1625849226 435 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Ponownie przejdź przez proces konfiguracji Siri w aplikacji Philips Hue i tym razem powinno działać.

Jeśli skonfigurujesz Siri pomyślnie w Philips Hue, ale Bridge rozłączy się losowo z HomeKit w pewnym momencie, prawdopodobnie dlatego, że usunąłeś Hue Bridge z innej aplikacji obsługiwanej przez HomeKit.

To właśnie mi się przydarzyło, zanim w końcu zorientowałem się, co się dzieje. Naprawdę nie podobało mi się, jak wszystkie moje światła Philips Hue wyświetlały się w aplikacji ConnectSense, więc usunąłem mostek Hue z aplikacji, ale robiąc to, całkowicie sparowałem mostek z HomeKit, w wyniku czego Siri nie działała, dopóki nie sparowałem się ponownie w aplikacji Philips Hue.

1625849226 559 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Żarówki Hue migoczą i brzęczą

Jeśli zauważysz, że żarówki Hue migoczą i/lub brzęczą, przyczyn może być kilka.


Przede wszystkim żarówki Hue mogą być nieco wybredne z przewodowymi ściemniaczami. Jeśli używasz żarówek Hue w oprawie oświetleniowej kontrolowanej przez ściemniacz, prawdopodobnie jest to przyczyną migotania i/lub brzęczenia, które możesz napotkać.

1625849226 909 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

To naprawdę zależy od ściemniacza. Niektóre mogą działać świetnie, niektóre mogą trochę brzęczeć, a niektóre sprawią, że światła Hue będą migotać do tego stopnia, że ​​nie będą nadawały się do użytku.

Lutron mówi, że jego ściemniacz przełącza praca z żarówką Philips BR30 Hue Hu, ale Twój przebieg może się różnić. Philips twierdzi, że jeśli używasz świateł Hue ze ściemniaczem, pamiętaj, aby ściemniacz był zawsze włączony na 100%. Jeśli możesz, prawdopodobnie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zastąpienie przełączników ściemniacza zwykłymi przełącznikami światła i zamiast tego uzyskanie własnego przełącznika ściemniacza Hue firmy Philips.

Jeśli nie masz żadnych przełączników przyciemniania, wszelkie migotanie i brzęczenie może po prostu pochodzić ze złej żarówki, zwłaszcza jeśli podłączysz inną żarówkę i działa dobrze. Tutaj może być dobrym pomysłem skontaktuj się bezpośrednio z firmą Philips za pośrednictwem ich obsługi klienta.

Twoje światła lub przełączniki są zawodne lub nie włączają się

Jeśli okaże się, że twoje światła włączają się tylko przez pewien czas – lub że twoje przełączniki przyciemniania nie są tak niezawodne, jak byś chciał – istnieje wiele możliwych przyczyn.

Najpierw upewnij się, że wszystkie światła znajdują się w zasięgu koncentratora lub siebie nawzajem. Pamiętaj, że Philips Hue korzysta z protokołu ZigBee, więc nie każde światło musi znajdować się w zasięgu koncentratora — po prostu musi znajdować się w zasięgu innej żarówki, która mogą połączyć się z koncentratorem. Jeśli jedna partia świateł jest dość daleko od drugiej, spróbuj umieścić między nimi żarówkę lub ściemniacz, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

1625849226 423 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic


W naszym przypadku ten problem był spowodowany przez naszą konfigurację sieci. Mieliśmy Hue Hub podłączony do przełącznika sieciowego, co powodowało czasami niestabilne zachowanie. Podłączenie koncentratora bezpośrednio do naszego routera rozwiązało problem. Jeśli więc masz dużą sieć z wieloma przełącznikami, być może będziesz musiał zmienić konfigurację, aby koncentrator był podłączony do głównego routera. (Jeśli masz router podłączony do zestawu modem/router, spróbuj podłączyć go do drugiego, aby zobaczyć).

Jeśli wszystko inne zawiedzie, spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne i ponownie ustaw światła od zera. To nie jest zabawne, ale czasami załatwia sprawę.

Otrzymujesz błąd „Bridge jest już sparowany”

Po skonfigurowaniu mostka Philips Hue i sparowaniu go z funkcją HomeKit dla funkcji Siri może pojawić się wyskakujące okienko z informacją: „Inny użytkownik już sparował mostek z obsługą HomeKit. Poproś użytkownika o udostępnienie swoich ustawień HomeKit, abyś mógł zacząć korzystać ze sterowania głosowego Siri.”

Wydaje się, że jest to dość powszechny problem, z którym spotykają się użytkownicy, i na szczęście istnieje łatwe rozwiązanie.

Zacznij od otwarcia aplikacji „Ustawienia” na naszym iPhonie.

1625849226 499 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Przewiń w dół i dotknij „Prywatność”.

1625849226 585 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Wybierz „HomeKit”.

1625849226 993 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Stuknij w „Zresetuj konfigurację HomeKit…”.

1625849227 892 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Potwierdź akcję, dotykając „Resetuj konfigurację”.

1625849227 661 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Niestety oznacza to, że będziesz musiał ponownie sparować wszystkie inne produkty z obsługą HomeKit, które możesz mieć w domu, ale jeśli oznacza to naprawienie tego problemu, będzie to tego warte.

Otrzymujesz wyskakujące okienko „Synchronizacja danych iCloud w toku”

Kolejny problem, który możesz napotkać podczas parowania mostka Hue z Siri: może pojawić się wyskakujące okienko z informacją „Synchronizacja danych iCloud w toku” i że nie można sparować. Powie ci, abyś spróbował ponownie za kilka minut, ale nawet jeśli to zrobisz, otrzymasz tę samą wiadomość, co spowoduje błędne koło.


Zwykle możesz to naprawić, wylogowując się z konta iCloud na iPhonie lub iPadzie i logując się ponownie.

Aby to zrobić, otwórz aplikację „Ustawienia”.

1625849226 499 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Przewiń w dół i wybierz „iCloud”.

1625849227 642 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Przewiń w dół i dotknij „Wyloguj się”.

1625849227 862 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Gdy pojawi się wyskakujące okienko z potwierdzeniem, ponownie dotknij „Wyloguj się”.

1625849227 805 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Pojawi się kolejne wyskakujące okienko z pytaniem, czy jesteś pewien. Kliknij „Usuń z mojego iPhone’a”, aby kontynuować.

1625849227 26 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Następnie zapyta, co chcesz zrobić z kontaktami iCloud, kalendarzami, danymi Safari i przypomnieniami. Wybierz „Zachowaj na moim iPhonie”, jeśli nie wszystkie zostały usunięte, lub wybierz „Usuń z mojego iPhone’a”, aby usunąć wszystkie te informacje (odzyskasz je w dowolny sposób, gdy ponownie zalogujesz się do iCloud).

1625849227 498 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Następnie musisz wprowadzić swoje hasło Apple ID, aby potwierdzić usunięcie konta iCloud. Wprowadź go i dotknij „Wyłącz”.

1625849227 759 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic


Następnie będziesz chciał ponownie zalogować się do iCloud, więc dotknij iCloud w menu ustawień.

1625849228 664 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Wprowadź swój adres e-mail Apple ID i hasło, a następnie naciśnij „Zaloguj się”.

1625849228 437 Najczestsze problemy Philips Hue i jak je naprawic

Wróć do aplikacji Philips Hue i spróbuj sparować mostek Hue z Siri. Nie powinieneś już otrzymywać błędu „iCloud Data Sync in Progress”.

To tylko kilka problemów, które napotkaliśmy w naszych czasach ze światłami Hue, ale jeśli masz własne, daj nam znać w komentarzach – jeśli istnieje łatwe rozwiązanie, z pewnością dodamy go do artykułu.

Czy ten post był pomocny?