Skip to content

Nowy laptop Acer Swift Edge 16 jest cienki i ma Wi-Fi 7

26 de maj de 2023
acerlap

Acera Swift Edge 16

Procesory AMD Ryzen powoli, ale pewnie zdobywają miejsce wśród najlepszych wyborów zarówno dla cienkich laptopów PC, jak i laptopów do gier. Teraz firma Acer właśnie wypuściła nową opcję obsługiwaną przez najnowsze i najlepsze procesory AMD Zen 4: Swift Edge 16.

Swift Edge 16 to najnowszy cienki i lekki laptop firmy Acer, a jego największą zaletą jest oczywiście seria procesorów Ryzen 7040, która znajduje się w środku. Acer nie powiedział, który jest najlepszym procesorem w tej konkretnej gamie laptopów, ale powiedział, że można go sparować z kartą graficzną AMD Radeon 780M. Ma również do 32 GB pamięci RAM LPDDR5 i 2 TB pamięci.

Obudowa laptopa ma zaledwie 12,95 mm grubości, co czyni go jednym z najcieńszych laptopów o dużej mocy. To także zaledwie 1,23 kg wagi. I pomimo stosunkowo niepozornej wagi, ma potężny 16-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 3200 × 2000 i współczynniku proporcji 120 Hz. Inne funkcje obejmują Wi-Fi 7, dające przewagę nad nadchodzącą najgorętszą technologią bezprzewodową, kamerę internetową QHD 1440p zapewniającą doskonałą jakość połączeń wideo oraz wiele możliwości połączeń, w tym dwa porty USB4 i port HDMI 2.1. Dostaje nawet czytnik kart MicroSD.

Laptop ma trafić do sprzedaży w lipcu, zaczynając od 1299 USD, więc miej oko na wybranego sprzedawcę. Nie ma jeszcze listy produktów, ale powinna pojawić się w sklepie internetowym Acera, gdy nadejdzie czas.

źródło: Acera

Czy ten post był pomocny?