Skip to content

Nowy skrót klawiaturowy programu Excel można wkleić bez formatowania

13 de październik de 2022
MS excel logo 675 1024x575 1

Logo Microsoft Excel

Microsoft Excel ma wiele skrótów klawiaturowych, ale co zaskakujące, opcja wklejania bez formatowania nie jest jedną z nich. W końcu to się zmienia wraz z nową aktualizacją, którą testuje Microsoft.

Microsoft napisał w poście na blogu: „często kopiuje się tekst ze strony internetowej, wiadomości e-mail lub innego dokumentu, a następnie wkleja go do programu Excel. Często Twoim celem jest dopasowanie formatu, który jest już na miejscu w komórce lub zakresie, w którym wklejasz. Do tej pory nie można było wkleić jako zwykłego tekstu za pomocą klawiszy skrótów”.

Firma Microsoft wprowadziła nowy skrót klawiaturowy w programie Excel dla systemu Windows, począwszy od kanału Office Insiders Beta w wersji 2210 (kompilacja 15726.20000) lub nowszej. Możesz teraz nacisnąć Ctrl + Shift + V, aby wkleić zawartość do arkusza Excela bez wklejania oryginalnego formatowania, w przeciwieństwie do zwykłego skrótu Ctrl + V, który zachowuje oryginalne formatowanie tekstu.


Nowy skrót wklejania Microsoft

Istniało już kilka sposobów wklejania w programie Excel bez formatowania, na przykład w pływającym polu Opcje wklejania, które pojawia się po wklejeniu treści, lub otwarciu okna dialogowego Wklej specjalnie za pomocą Ctrl + Alt + V i wybraniu „Tekst”. Jednak wszystkie z nich wymagają więcej niż jednego kliknięcia myszą lub naciśnięcia klawiatury, co w końcu naprawia nowy skrót.

Microsoft twierdzi, że opcja „wkrótce pojawi się” w programie Excel dla komputerów Mac.

Źródło: Blog biurowy

Czy ten post był pomocny?