Skip to content

Oto jak zbudować replikę komputerów Raspberry Pi ISS — recenzja Geek

13 de marzec de 2022
8706fd84 1024x576 1

Nasi przyjaciele z Fundacji Raspberry Pi prowadzą teraz inicjatywę edukacyjną „Misja Zero”, w ramach której dzieci na Ziemi mogą zdalnie programować małe jednostki Astro Pi na pokładzie ISS. I chociaż możesz nigdy nie mieć własnego Astro Pi, możesz teraz zbudować replikę gotową do użycia w kosmosie.

Zgadza się; Fundacja Pi opublikowała instrukcje dotyczące budowania Astro Pi w domu. Instrukcje te obejmują pliki STL do wydrukowania w 3D oraz szczegółowe informacje na temat okablowania Astro Pi z przyciskami dotykowymi, czujnikami, wyświetlaczem LED i kamerą.

Prawdziwe Astro Pi obok repliki wydrukowanej w 3D.

Wszystko, czego potrzebujesz do ukończenia tej kompilacji, oprócz drukarki 3D, to komputer Raspberry Pi 4, kamera Pi High Quality Camera, Sense HAT i kilka małych elementów sprzętu, które są wymienione w instrukcjach Pi Foundation. Warto zauważyć, że Pi Foundation pozwala nawet uruchomić oprogramowanie Astro Pi na domowym komputerze.

To nie pierwszy raz, kiedy entuzjaści drukują w 3D swoje własne repliki Astro Pi. Pierwszy komputer Astro Pi trafił w kosmos w 2015 roku — modele, które obecnie unoszą się z astronautami, mają po prostu ulepszoną konstrukcję i nowy sprzęt.

Jeśli nie masz zasobów, aby zbudować Astro Pi w domu, nadal możesz poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z „Misją Zero”. Ta inicjatywa edukacyjna pozwala dzieciom programować komputery Astro Pi znajdujące się na MSK, a dzieci mogą nawet używać Astro Pi do zostawiania krótkich wiadomości dla astronautów.

Źródło: Fundacja Raspberry Pi

Czy ten post był pomocny?