Skip to content

Plex miał naruszenie danych: zresetuj hasło teraz

25 de sierpień de 2022
Plex logo featured image

Plex logo

Plex to popularna usługa przesyłania strumieniowego filmów i telewizji z opcją odtwarzania treści hostowanych z własnych serwerów osobistych. Jednak Plex wysyła teraz e-maile wyjaśniające, że do danych użytkownika mogła uzyskać dostęp osoba trzecia.

Plex powiedział w e-mailu: „wczoraj odkryliśmy podejrzaną aktywność w jednej z naszych baz danych. Natychmiast rozpoczęliśmy dochodzenie i wygląda na to, że osoba trzecia była w stanie uzyskać dostęp do ograniczonego podzbioru danych, który obejmuje e-maile, nazwy użytkowników i zaszyfrowane hasła. Mimo że wszystkie hasła do kont, do których można było uzyskać dostęp, zostały zaszyfrowane i zabezpieczone zgodnie z najlepszymi praktykami, z dużą ostrożnością wymagamy, aby wszystkie konta Plex miały zresetowane hasło.

Firma potwierdziła, że ​​nie ma to wpływu na karty kredytowe i inne informacje dotyczące płatności (Plex ma dostępną subskrypcję premium), ponieważ Plex w ogóle nie przechowuje tych danych na własnych serwerach. Plex odmówił udzielenia informacji TechCrunch ile osób jest dotkniętych naruszeniem bezpieczeństwa, poza „większością kont”. Firma również (jak dotąd) nie ogłosiła naruszenia danych w mediach społecznościowych — Plex’s najnowszy tweet promuje program ALF.

Plex podobno wysłał wiadomość e-mail do wszystkich użytkowników Plex z instrukcjami resetowania haseł, ale niektórzy skarżyli się na link do resetowania nie był pracujący. Istnieją również doniesienia, że ​​łączenie konta Plex z aplikacjami telewizyjnymi Jest zepsuty.

Źródło: TechCrunch

Czy ten post był pomocny?