Skip to content

Przycisk paska zadań czatu w systemie Windows 11 odchodzi

19 de czerwiec de 2023
52679485998 8962e4574d k

Komputer z ekranem blokady systemu Windows

Czy kiedykolwiek czułeś, że pasek zadań systemu Windows 11 jest trochę zagracony? Częściowo wynika to z przycisku czatu na pasku zadań, który zapewnia „poręczny” skrót do Microsoft Teams. Teraz jest usuwany — i zastępowany mniej inwazyjną implementacją aplikacji.

Począwszy od najnowszej kompilacji Insider, Microsoft przygotowuje się do usunięcia Czatu z Windows 11. Bieżące środowisko Czatu, które jest po prostu Microsoft Teams zintegrowane z systemem operacyjnym, obecnie wymaga przejścia do Ustawień, jeśli faktycznie chcesz je usunąć. Widząc, jak nie nadawał się nawet do rozmów biznesowych, co jest największym przypadkiem użycia Teams, wyobrażalibyśmy sobie, że wielu po prostu ignorowało jego istnienie.

Jednak dla Insiderów czat ma zostać zastąpiony bardziej elastyczną, standardową aplikacją dla Microsoft Teams, która jest również kompatybilna z Windows 10. Teams nadal będzie dostępny i nadal będzie dostarczany w pakiecie z Windows 11, ale to Będzie teraz znacznie łatwiej go zignorować, jeśli nie chcesz go używać — i faktycznie będzie przydatny, jeśli chcesz go używać do celów biznesowych. Microsoft twierdzi, że będzie również nadal ulepszał aplikację Teams, dodając nowe funkcje i ulepszenia w przyszłości.

To ulepszenie będzie dostępne dla wszystkich w dowolnym momencie w ciągu najbliższych kilku tygodni lub miesięcy, więc zdecydowanie miej na to oko.

źródło: Microsoft

Czy ten post był pomocny?