Skip to content

Spotify instaluje się na niektórych komputerach z systemem Windows – recenzja Geek

2 de październik de 2022
7efba357 1024x576 1

Logo Spotify na domyślnej tapecie systemu Windows 11.

Pamiętasz, jak Apple zrzuciło album U2 na iPhone’a wszystkich? Wygląda na to, że Microsoft automatycznie instaluje Spotify na komputerach z systemem Windows 10 i Windows 11. Kilku użytkowników informuje, że Spotify magicznie pojawił się na ich pulpicie po ostatniej aktualizacji.

Raporty o tym problemie pojawiły się w zeszłym tygodniu na forach pomocy technicznej Reddit i Microsoft. Nowsze doniesienia, w tym jeden od Daryla Baxtera zTechRadarpokazują, że jest to stosunkowo częsty problem.

Automatycznie instalowana wersja Spotify jest uruchamiana przy starcie. Zajmuje również miejsce na pasku zadań systemu Windows, co jest dość frustrujące dla niedoświadczonych użytkowników systemu Windows.

To nie jest „normalna” aplikacja Spotify. Jest to wersja Spotify dystrybuowana przez Microsoft Store, co może wyjaśniać, dlaczego użytkownicy nie są proszeni o weryfikację instalacji. Firma Microsoft może ominąć kreatory instalacji i inne przeszkody związane z bezpieczeństwem, gdy wymusza działanie aplikacji na komputerze.

Mamy nadzieję, że to jakiś błąd. Wymuszanie bloatware na komputerze to jedno, ale Spotify otwiera się przy starcie, aby pozyskać zasoby systemowe i błagać o subskrypcję. Dla niedoświadczonych użytkowników, zwłaszcza tych, którzy nie korzystają ze Spotify, jest to irytacja klasy McAffe.

Ani Microsoft, ani Spotify nie skomentowali tej historii. Nie wiemy, czy firmy celowo zmuszają Spotify do korzystania z komputerów. Jeśli chcesz usunąć Spotify z komputera, sprawdźPoradnik dla maniakówprzewodnik po odinstalowywaniu aplikacji Windows.

Źródło:

Czy ten post był pomocny?