Skip to content

Spraw, aby wbudowane pole wyszukiwania przeglądarki Firefox używało eksperymentalnych klawiszy wyszukiwania Google

9 de sierpień de 2021
1628520371 image01

Google właśnie wydało nowy wyszukiwanie eksperymentalne który umożliwia poruszanie się po wynikach wyszukiwania przy użyciu tych samych klawiszy skrótów, co w Gmailu i Czytniku Google. Problem polega na tym, że domyślne pole wyszukiwania Firefoksa nie jest do niego domyślnie.

Sprawdź dobroć skrótów klawiaturowych… użyj J i K, aby uzyskać następne/poprzednie wyniki, O, aby otworzyć i /, aby wrócić do pola wyszukiwania (niezwykle fajne, gdy nie znajdziesz niczego przy pierwszym wyszukiwaniu)

Jestem pewien, że Google lub ktoś inny w końcu wyda wtyczkę wyszukiwania, która domyślnie to umożliwia.

Aktualizacja:Dzięki Gina, możesz uzyskać dobroć wtyczki bez konieczności ręcznej modyfikacji czegokolwiek. Moja technika nadal działa, ale prawdopodobnie łatwiej jest korzystać z wtyczki Giny.

Jeśli nadal chcesz to zrobić ręcznie, przejdź do katalogu instalacyjnego Firefoksa i otwórz folder searchplugins.

1628520371 901 Spraw aby wbudowane pole wyszukiwania przegladarki Firefox uzywalo eksperymentalnych klawiszy


Zasadniczo wszystko, co zrobimy, to dodanie pogrubionej linii do pliku google.xml, który możesz pobrać tutaj lub edytować samodzielnie.

—- obcięty na długość —-
Upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową istniejącego pliku, zanim zastąpisz go tym, ponownie uruchamiając Firefoksa, gdy skończysz.

1628520371 756 Spraw aby wbudowane pole wyszukiwania przegladarki Firefox uzywalo eksperymentalnych klawiszy

Widać, że sugestie wyszukiwania nadal działają, ale teraz zostaniesz wysłany do wyszukiwania eksperymentalnego zamiast zwykłego.

Dzięki Lifehacker za wskazanie mi tego.

Czy ten post był pomocny?