Skip to content

Stupid Geek Tricks: Utwórz skrót, aby szybko edytować plik Hosts

1 de sierpień de 2021
image67

Jako programista, który wykonuje dużo pracy na stronach internetowych, muszę zbyt często edytować plik hosts, a w systemie Windows 7 lub Vista musisz używać Notatnika w trybie administratora. Żmudny.

Moje szybkie i łatwe rozwiązanie tego problemu jest tak proste, że ledwo zasługuje na pełny artykuł, ale i tak go omówimy — po prostu tworzysz skrót do edycji pliku w Notatniku i ustawiasz właściwości tak, aby zawsze się uruchamiały jako Administrator. Ostatnim krokiem jest utworzenie tego skrótu w menu Start, aby był łatwo dostępny za pomocą wyszukiwarki menu Start.

Gdy skończysz, wszystko, co musisz zrobić, to wpisać zastępy niebieskie w menu Start i możesz edytować plik Hosts.

Zróbmy skrót!

Otwórz folder menu Start — dla tych z Was, którzy mogą być nowi, omówiliśmy, jak łatwo otworzyć folder menu Start w systemie Windows 7. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i utwórz skrót w następującej lokalizacji:

notatnik c:windowssystem32driversetchosts

Po utworzeniu skrótu i ​​upewnieniu się, że nadajesz mu przydatną nazwę, taką jak „Edytuj hosty”, powinieneś otworzyć właściwości skrótu, kliknąć przycisk Zaawansowane, a następnie wybrać opcję „Uruchom jako administrator”.

1627801439 991 Stupid Geek Tricks Utworz skrot aby szybko edytowac plik Hosts


Gdy to zrobisz, możesz po prostu wpisać zastępy niebieskie do menu startowego, aby wyświetlić element…

1627801439 424 Stupid Geek Tricks Utworz skrot aby szybko edytowac plik Hosts

Zostaniesz poproszony o zaakceptowanie monitu UAC, ponieważ musisz edytować plik hosts w trybie administratora.

1627801439 144 Stupid Geek Tricks Utworz skrot aby szybko edytowac plik Hosts

I oto jesteśmy. Edytuj dalej!

1627801439 742 Stupid Geek Tricks Utworz skrot aby szybko edytowac plik Hosts

I tak, możesz wskazać, że możesz po prostu zmienić uprawnienia do pliku Hosts, aby nie wymagał trybu administratora, ale to prowadziłoby do mniej bezpiecznego systemu, ponieważ złośliwe oprogramowanie często próbuje edytować plik hosts.

Możesz też zwrócić uwagę, że był to tak prosty i łatwy temat, że nie powinienem się przejmować. Ale to zrobiłem! Utrata dla mnie punktów geeka.

Czy ten post był pomocny?