Skip to content

Ta aktualizacja Microsoft Word zapobiegnie przypadkowym zmianom

25 de maj de 2022
microsoft word logo on a blue background

Microsoft Word ma już tryby tylko do przeglądania i przeglądania, gdy chcesz przejrzeć dokument bez wprowadzania zmian, ale nie wszyscy wiedzą o tych opcjach. Microsoft testuje teraz bardziej widoczny przełącznik dla różnych trybów.

Microsoft eksperymentuje z nowym przyciskiem w programie Word, znajdującym się w prawym górnym rogu okna, który pozwala łatwo przełączać się między trzema trybami — edycji, recenzowania (do sugerowania zmian i dodawania komentarzy) i przeglądania (tylko do przeglądania). opcja). Te opcje już istnieją w programie Word, ale znajdują się w różnych menu, które mogą być trudne do znalezienia.

Interfejs przełącznika trybów w programie Word

Nazwa nowego przycisku również zmienia się w zależności od używanego trybu. Oznacza to, że zawsze łatwo jest określić, w jakim trybie się znajdujesz: wystarczy spojrzeć na prawy górny róg. Warto zauważyć, że Office Online od jakiegoś czasu ma identyczny przycisk, ale umieszczony w nieco innym miejscu (na końcu zakładek wstążki).

1653500057 830 Ta aktualizacja Microsoft Word zapobiegnie przypadkowym zmianom

Microsoft twierdzi, że nowy przycisk jest dostępny w kanale beta pakietu Microsoft Office, począwszy od wersji 2206 (build15314.10000). Powinien pojawić się w regularnych stabilnych kompilacjach programu Word w nadchodzących tygodniach lub miesiącach, zakładając, że w procesie testowania nie pojawią się żadne znaczące błędy.

Źródło: Blog dla niejawnych testerów pakietu Office

Czy ten post był pomocny?