Skip to content

Ten router Wi-Fi 6E TP-Link wymachuje swoją anteną jak przerażający owad – Recenzja Geek

4 de styczeń de 2022
bf3f4bca 1024x576 1

Przyszłością Internetu w domu jest Wi-Fi 6E, standard nowej generacji, który radykalnie zmniejsza przeciążenie sieci w celu poprawy niezawodności i szybkości. I chociaż Wi-Fi 6E to wciąż bardzo nowa technologia, TP-Link już używa jej do tworzenia nowych, innowacyjnych produktów – tak, powiedzmy „innowacyjne”, co wydaje się odpowiednie dla routera, który macha antenami jak owad.

Najnowszy router Wi-Fi 6E firmy TP-Link, zwany Archer AXE200 Omni, ma cztery zmotoryzowane anteny, które automatycznie poruszają się, aby zapewnić Twoim urządzeniom najlepszy możliwy sygnał Wi-Fi. Przypomina mi martwego pająka z podwiniętymi nogami lub jak Bender z Futurama kiedy utknął na plecach jak żółw. (Zastanawiam się, czy ten router mógłby chodzić, gdybyś odwrócił go do góry nogami?)

Mam poważne wątpliwości, czy autonomiczne anteny Archera AXE200 Omni poprawią sygnał Wi-Fi, ale hej, to wciąż tylko prototyp. Co to jest warte, TP-Link nie dostarcza żadnych wskaźników, aby udowodnić, czy ta funkcja jest przydatna, czy nie.

Ale jak można się spodziewać, Archer AXE200 Omni ma kilka specyfikacji premium. Jest to router trójzakresowy, który obsługuje pasmo 6GHz, oferuje Wi-Fi do 11 GB/s i obsługuje rozwiązanie TP-Link EasyMesh, zapewniające zasięg w całym domu.

Chociaż nie wiemy, kiedy (lub czy) TP-Link wprowadzi Archer AXE200 Omni, firma sprzeda bardziej konwencjonalny router Archer AXE300 Wi-Fi 6E w II kwartale 2022 r. Archer AXE300 nie ma zmotoryzowanej anteny, ale jest to router czterozakresowy, co oznacza, że ​​zawiera dodatkowe pasmo 5 GHz, aby pomieścić jeszcze więcej urządzeń.

Źródło: TP-Link

Czy ten post był pomocny?