Skip to content

Teraz, gdy autouzupełnianie haseł jest częścią iOS 12, nie ma powodu, aby nie używać menedżera haseł

25 de lipiec de 2021
IMG 4418

„Powinieneś użyć menedżera haseł!” to rada, którą prawdopodobnie ignorowałeś od lat, ale przy odpowiedniej integracji na każdej platformie nie ma uzasadnionego powodu, aby nie używać teraz menedżera haseł.

Dlaczego powinieneś używać menedżera haseł

Największym powodem korzystania z menedżera haseł jestbezpieczeństwo. Wiele osób ponownie używa tej samej garści haseł w sieci, ponieważ są one łatwe do zapamiętania — ale jest to również najgorszy sposób zabezpieczenia konta. Co się stanie, jeśli ktoś odkryje choćby jedno z Twoich „najczęściej używanych” haseł? Ile kont zostanie przejętych?

Dzięki menedżerowi haseł pozwalasz oprogramowaniu obsługiwać zadanie zapamiętywania złożonych haseł, podczas gdy Ty je pamiętaszjeden— hasło główne do skarbca. Zamiast zapamiętywać kilka prostych haseł, pamiętasz jeszcze jedno trudne hasło, a następnie pozwalasz swojemu menedżerowi zająć się tworzeniem i przechowywaniem znacznie bardziej złożonych i bezpiecznych haseł.

Jeśli robisz to poprawnie, nie będziesz miał najmniejszego pojęcia, jakie są większość twoich haseł. Nie znam hasła do swojego banku, hasła do firmy hipotecznej ani prawie żadnego innego ważnego loginu. Wszystkie są przechowywane w moim menedżerze haseł, a ja nawet niechcieć poznać ich.

Dlaczego teraz jest najlepszy czas na rozpoczęcie korzystania z menedżera haseł

Oto rzecz z menedżerami haseł: przez długi czas były ogromną niedogodnością. Możesz użyć LastPass na komputerze, ale wtedy, gdy potrzebujesz hasła w telefonie, był to ogromny ból. W każdym razie do tej pory.


Dzięki odpowiedniej obsłudze menedżera haseł zarówno w systemie Android, jak i iOS, nie ma teraz dobrej wymówki, aby nie używać menedżera haseł.

Mówię „właściwa” obsługa menedżera haseł, ponieważ LastPass przez kilka lat miał użyteczną, ale niechlujną funkcję na Androidzie, która wykorzystywała funkcję podobną do czatu, aby automatycznie wypełniać informacje o haśle. Ale począwszy od Androida Oreo (8.x), Google zbudował interfejs API autouzupełniania, który umożliwia zewnętrznym menedżerom haseł automatyczne wypełnianie informacji o hasłach w całym systemie.

Teraz gdy autouzupelnianie hasel jest czescia iOS 12 nie ma

Wraz z iOS 12 Apple dodał również bardzo podobną funkcję. Możesz nie tylko wypełniać hasła z pęku kluczy iCloud, ale także z usług takich jak LastPass, 1Password i innych. Jest niesamowicie intuicyjny i wygodny.

Podczas gdy oba systemy ułatwiają wdrażanie menedżera haseł na urządzeniach mobilnych, system Apple jest nieco bardziej płynny — jest wbudowany w klawiaturę w celu ułatwienia obsługi, a także umożliwia ustawienie wielu źródeł, z których można pobierać hasła. Implementacja Androida wymaga ustawienia domyślnego systemu autouzupełniania, który jest w porządku, nawet jeśli jest nieco mniej wszechstronny.

Autouzupełnianie na urządzeniach mobilnych jest proste, intuicyjne i stworzone dla każdego

Teraz, gdy zarówno Android, jak i iOS, mają wbudowaną natywną funkcję autouzupełniania, nadszedł czas, aby wszyscy mogli wejść na pokład. Jest niesamowicie intuicyjny i prosty, ale co najważniejszeTo wygodne.

1627240935 745 Teraz gdy autouzupelnianie hasel jest czescia iOS 12 nie ma

Menedżery haseł są już nie tylko dla osób obeznanych z technologią — są dla wszystkich. Początkowa konfiguracja może być wprawdzie trochę uciążliwa, ponieważ zazwyczaj oznacza zmianę hasła do wszystkich stron internetowych, ale nie jest to coś, co musisz robić wszystkie naraz. Zalecam zmianę każdego hasła podczas logowania — po prostu upewnij się, że nowy menedżer haseł generuje i przechowuje hasło. Po kilku dniach wszystkie Twoje hasła zostaną zaktualizowane, a wszystkie konta zabezpieczone.

Od tego momentu możesz cieszyć się zwiększonym bezpieczeństwem, spokojem i – co najważniejsze – prostotą posiadania menedżera haseł w przeglądarce, telefonie i praktycznie wszędzie, gdzie go potrzebujesz.

Bułka z masłem.

Czy ten post był pomocny?