Skip to content

Utwórz pozycję menu kontekstowego, aby skopiować plik tekstowy do schowka w systemie Windows 7 / Vista / XP

4 de sierpień de 2021
image69

Jeśli jesteś typem osoby, która lubi przechowywać wiele informacji w plikach tekstowych na dysku, prawdopodobnie spotkałeś się ze scenariuszem, w którym chcesz skopiować te informacje do schowka… więc otwierasz plik w notatniku , zaznacz wszystko, a następnie skopiuj do schowka. Co by było, gdybyś mógł to zrobić za pomocą prostego elementu menu kontekstowego?

Korzystając z małego hackowania rejestru i narzędzia clip.exe wbudowanego w Windows 7 i Vista, możemy to zrobić, a nawet możemy ukryć to za menu Shift + Prawy przycisk myszy, aby nie marnowało miejsca w menu, chyba że trzymasz wciśnięty klawisz Shift.

Korzystanie z funkcji kopiowania do schowka

Po prostu przytrzymaj klawisz Shift i kliknij prawym przyciskiem myszy plik tekstowy, a zobaczysz nowy element „Kopiuj do schowka”:

Teraz będziesz mieć informacje w schowku, aby łatwo wkleić je do dowolnej aplikacji:

1628086628 539 Utworz pozycje menu kontekstowego aby skopiowac plik tekstowy do schowka

Uwaga: Jeśli używasz systemu Windows XP, możesz pobierz plik clip.exe z Microsoft. Po prostu zapisz plik w katalogu Windows, a reszta hackowania powinna działać dla Ciebie.

Ręczny hack rejestru (dla plików .txt)


Otwórz regedit.exe za pomocą pola wyszukiwania lub uruchamiania menu Start, a następnie przejdź do następującego klucza:

HKEY_CLASSES_ROOTtxtfileshell

1628086628 887 Utworz pozycje menu kontekstowego aby skopiowac plik tekstowy do schowka

Pod każdym typem pliku w rejestrze (na przykład txtfile) znajduje się klucz powłoki z listą działań pod nim. Utworzymy nowy klucz o nazwie „copytoclip”, a następnie pod nim klucz o nazwie „polecenie”. Ustaw domyślną wartość „copytoclip” na coś przydatnego, na przykład „Kopiuj zawartość do schowka”, a następnie ustaw domyślną wartość „polecenia” na następującą:

cmd /c clip < "%1"

Uruchamiamy wiersz polecenia, a następnie przesyłamy plik do narzędzia clip.exe. Możesz zrobić to samo z wiersza poleceń lub w skrypcie.

Możesz zduplikować to samo ulepszenie dla innych typów plików, takich jak html lub pliki kodu, znajdując ich klucz w rejestrze i dodając te same elementy menu.

Hack rejestru do pobrania

Wystarczy pobrać, rozpakować i dwukrotnie kliknąć CopyContentsToClipboardTXT.reg do schowka. Możesz usunąć hacki za pomocą pliku RemoveCopyContentsToClipboard.reg.

Pamiętaj tylko, aby przytrzymać klawisz Shift podczas klikania pliku tekstowego prawym przyciskiem myszy.

Pobierz CopyContentsToClipboardTXT Registry Hack

Czy ten post był pomocny?