Skip to content

Użyj Facebooka „W tym dniu”, aby posprzątać swoją przeszłość na Facebooku

27 de lipiec de 2021
1627394108 preview 3

Dołączyłem do Facebooka jakieś dziesięć lat temu i od tego czasu używam go codziennie. Ale jestem trochę zawstydzony moimi naprawdę starymi postami.

Kiedy pierwszy raz się zapisałam, miałam 16 lat, byłam w liceum i byłam niesamowicie zrzędliwa. Większość moich postów z tamtych czasów mówi takie rzeczy jak „Harry Guinness jest w depresji” lub po prostu „ugggghhhhh”.

Uzyj Facebooka „W tym dniu aby posprzatac swoja przeszlosc na

Z biegiem lat zmieniło się to, co publikowałem na Facebooku. Od 18 do 24 byłem na studiach i byłem o wiele szczęśliwszy. Nie publikowałem już stanów niepokoju, ale moja oś czasu jest… obciążająca.

Teraz Facebook to dziwne miejsce, w którym łączę się ze wszystkimi, których znam. Przyjaźnię się z moimi redaktorami (Hej Whitson!), przyjaciółmi z dzieciństwa, przypadkowymi ludźmi, których poznałem podczas podróży, członkami rodziny, matką mojego najlepszego kumpla i prawie wszystkimi innymi, którzy wkroczyli w moje życie w ciągu ostatniej dekady. Naprawdę nie muszą widzieć rzeczy, które Harry w emotikonach lub imprezie, które Harry opublikował lata temu.


Jeśli poważnie myślisz o oczyszczeniu swojego wizerunku online, możesz wejść i spędzić wiele godzin na pozbywaniu się każdego podejrzanego posta. Ale jeśli nie spieszysz się z naprawą, znalazłem prostsze rozwiązanie: użyj funkcji „On This Day” Facebooka, aby codziennie przeprowadzać szybki audyt profilu.

Jak działa „dzisiejszy dzień”?

Na początku tego roku Facebook wprowadził On This Day. To fajna funkcja, która pokazuje wspomnienia z Facebooka z tego konkretnego dnia z przeszłości. Tak więc 20 listopada 2016 r. Ten dzień pokaże Ci wpisy, wszystko, co znajomy udostępnił na Twojej osi czasu (lub na ścianie), zdjęcia i posty, na których jesteś oznaczony tagami, z kim się zaprzyjaźniłeś tego dnia oraz najważniejsze wydarzenia z życia 20 listopada w poprzednich latach. Zasadniczo, jeśli jest na Twojej osi czasu, pojawia się w tym dniu.

1627394107 734 Uzyj Facebooka „W tym dniu aby posprzatac swoja przeszlosc na

Kiedy zacząłem używać On This Day tylko dla nostalgii, szybko zdałem sobie sprawę, że mogę go używać do sprawdzania starych postów na profilu. Teraz codziennie sprawdzam to, co publikowałem przez lata i usuwam wszystko, co jest wstydliwe. Dokończenie audytu zajmie mi rok, ale zajmuje to tylko kilka sekund każdego dnia, a za rok będę miał czysty, wolny od wstydu profil.

Uwaga: możesz po prostu ograniczyć prywatność wszystkich swoich wcześniejszych postów, jeśli chcesz łatwiejszego rozwiązania. Ale lubię niektóre z moich starszych postów i chcę je zachować, więc jest to bardziej wnikliwy sposób na uporządkowanie osi czasu.

Jak przeprowadzić codzienny audyt na Facebooku

Udaj się do Strona Facebook w tym dniu. Możesz go znaleźć w sekcji Aplikacje na lewym pasku bocznym kanału aktualności.

1627394107 390 Uzyj Facebooka „W tym dniu aby posprzatac swoja przeszlosc na

W W tym dniu zobaczysz wszystko, co pojawia się na Twojej osi czasu w tym dniu w historii. Przewiń i upewnij się, że nie ma niczego, czego nie chciałbyś, aby zobaczył twój szef (lub mama lub przyszły partner).

Jeśli chcesz coś usunąć, kliknij małą strzałkę w prawym górnym rogu i wybierz Usuń.

1627394108 64 Uzyj Facebooka „W tym dniu aby posprzatac swoja przeszlosc na


Możesz także uzyskać dostęp do tego dnia z aplikacji mobilnych. Wybierz kartę Opcje, a następnie wybierz W tym dniu. Dotknij strzałki i wybierz Usuń, aby usunąć posty, które Ci się nie podobają.

1627394108 6 Uzyj Facebooka „W tym dniu aby posprzatac swoja przeszlosc na1627394108 189 Uzyj Facebooka „W tym dniu aby posprzatac swoja przeszlosc na

Facebook się starzeje. Większość ludzi, którzy byli na studiach, kiedy to się zaczęło, ma teraz 30 lat. Nikt nie chce, aby zdjęcia z imprezy domowej w 2008 roku pojawiły się ponownie. Spędzając 30 sekund każdego dnia, możesz powoli czyścić swoją historię na Facebooku prawie bez wysiłku.

Czy ten post był pomocny?