Skip to content

Uzyskaj dostęp i uruchamiaj narzędzia Windows w łatwy sposób

1 de sierpień de 2021
wul01

Masz dość przeglądania Panelu sterowania (lub głębszych części menu Start), aby uzyskać dostęp i korzystać z różnych narzędzi systemu Windows? Ciesz się super szybkim (i łatwym) dostępem do tych narzędzi dzięki Windows Utilities Launcher.

Uwaga: wymaga .NET Framework 3.5+ (link podany na dole artykułu).

Organizować coś

Windows Utilities Launcher jest cudownie prosty w konfiguracji … wystarczy rozpakować plik exe, umieścić go w folderze „Program Files” i utworzyć skrót. Przygotuj się na dobroć natychmiastowego dostępu!

Oto, co zobaczysz, gdy tylko uruchomisz program narzędziowy systemu Windows… W „obszarze zakładki Narzędzia” możesz szybko uzyskać dostęp do pokazanych narzędzi za pomocą jednego kliknięcia przycisku pod każdą listą. Zauważ, że możesz łatwo zminimalizować Windows Utilities Launcher do „Taca systemowa” lub wyjść z programu za pomocą dwóch przycisków w prawym dolnym rogu. Program uruchamiający narzędzia systemu Windows wyświetli również wersję systemu Windows, której używasz na „pasku stanu”.

Uwaga: Informacje o systemie Windows (komputer) działają tylko w systemach Vista i 7.


„Obszar zakładki Ustawienia” pozwala zdecydować, czy chcesz, aby program uruchamiający narzędzia systemu Windows uruchamiał się za każdym razem w systemie Windows i czy chcesz, aby aplikacja uruchamiała się jako zminimalizowana.

1627810173 710 Uzyskaj dostep i uruchamiaj narzedzia Windows w latwy sposob

Obszar „Informacje o karcie” zawiera podstawowe informacje o aplikacji, a także sposób na skontaktowanie się z programistą.

1627810173 131 Uzyskaj dostep i uruchamiaj narzedzia Windows w latwy sposob

Menu pod prawym przyciskiem myszy

Czas na bliższe przyjrzenie się konfiguracji „Menu prawym przyciskiem myszy” dla programu uruchamiającego narzędzia Windows. Tutaj możesz zobaczyć menu główne… Zauważ, że dostępne są tutaj dwie dodatkowe aplikacje (Notatnik i Kalkulator).

1627810173 765 Uzyskaj dostep i uruchamiaj narzedzia Windows w latwy sposob

Użyj podmenu „Narzędzia systemu Windows” jako alternatywnego sposobu szybkiego dostępu do poszczególnych narzędzi systemu Windows.

1627810173 77 Uzyskaj dostep i uruchamiaj narzedzia Windows w latwy sposob

Program uruchamiający narzędzia Windows w akcji

W naszym przykładzie zdecydowaliśmy się uzyskać dostęp do „Narzędzia daty i godziny”. Za pomocą jednego kliknięcia okno „Data i godzina” otworzyło się bardzo szybko. Osiągnęliśmy ten sam świetny wynik na wszystkich innych narzędziach, które wybraliśmy… szybki i łatwy dostęp.

1627810173 905 Uzyskaj dostep i uruchamiaj narzedzia Windows w latwy sposob

Wniosek

Windows Utilities Launcher jest nadal we wcześniejszych etapach rozwoju, ale ta mała aplikacja już pokazuje, jak łatwy powinien być i może być dostęp do popularnych narzędzi Windows. Zdecydowanie warto to wypróbować… baw się dobrze!

Spinki do mankietów

Pobierz program uruchamiający narzędzia systemu Windows (wersja 1.1)

Pobierz .NET Framework (wersja 3.5 SP1)

Działa na: Windows XP – 7

Zainstalowany na: Windows Vista (32-bitowy), dodatek Service Pack 2

Czy ten post był pomocny?