Skip to content

Wielozadaniowość na iPadzie zostanie doładowana dzięki iPadOS 16

6 de czerwiec de 2022
iPad multitasking

iPad zawsze znajdował się w dziwnym miejscu, z niektórymi aplikacjami często spotykanymi na komputerach PC, ale wciąż brakuje niektórych typowych funkcji pulpitu. Apple próbuje wypełnić tę lukę w nadchodzącej aktualizacji iPadOS 16.

Apple zaprezentował nadchodzące aktualizacje iOS 16 i iPadOS 16 na WWDC, a ten ostatni ma wiele ulepszeń wielozadaniowości dla iPada. Główną aktualizacją jest „Stage Manager”, funkcja, która pojawi się również w następnej aktualizacji systemu macOS, która porządkuje aktualnie otwarte aplikacje w nowym panelu po lewej stronie ekranu wielozadaniowości. Możesz stuknąć aplikację w programie Stage Manager, aby się do niej przełączyć, lub przeciągnąć aplikację, aby umieścić ją na wierzchu aktualnie otwartej aplikacji — gdy iPad po raz pierwszy obsługuje nakładające się okna aplikacji.

Menedżer sceny na iPadzie

Stage Manager jest również rdzeniem nowych możliwości iPada w zakresie wyświetlania zewnętrznego. Do tej pory iPady mogły wyświetlać tylko swoje ekrany na zewnętrznym wyświetlaczu, a niektóre aplikacje mogły zastępować je własnymi widokami (na przykład aplikacja do prezentacji mogła wyświetlać slajdy na zewnętrznym wyświetlaczu). Wiele ekranów działa teraz bardziej jak Windows i macOS, z możliwością przenoszenia okien między różnymi ekranami za pomocą Stage Managera.

Nowa funkcjonalność wyświetlacza zewnętrznego jest znacznie bliższa różnym próbom konwergencji urządzeń mobilnych i komputerów stacjonarnych w ciągu ostatniej dekady, takich jak Samsung DeX i Windows 10 Mobile Convergence. Jednak w przeciwieństwie do DeX i Windows 10 Convergence, ten sam ogólny interfejs jest współdzielony na wszystkich ekranach.

Apple wprowadzi nową funkcjonalność w iPadOS 16 jeszcze w tym roku.

Czy ten post był pomocny?