Skip to content

Wszystko, czego Echo Show Amazona może zrobić, czego inne Echo nie potrafią

17 de lipiec de 2021
echoshowfeatureslede 650

Pokaz echaPoręczny 7-calowy ekran wyróżnia go spośród wszystkich innych produktów Amazon Echo. Chociaż Alexa została zaprojektowana do robienia rzeczy bez żadnego wprowadzania dotykowego, czasami wygodnie jest po prostu dotknąć ekranu, zamiast słuchać długiej, przeciągniętej werbalnej zachęty. pozwala odtwarzać wideo w tle. Oto największe wyróżnienia Echo Show na tle innych produktów Echo.

Oglądaj filmy na YouTube i Amazon, fragmenty wiadomości i zwiastuny filmów

1626512946 542 Wszystko czego Echo Show Amazona moze zrobic czego inne Echo

Ekran Echo Show pozwala wyświetlić mnóstwo wideo za pomocą prostego polecenia głosowego. Po wyjęciu z pudełka Alexa obsługuje następujące treści wideo:

  • „Alexa, zagraj w zwiastun Thora: Ragnarok”:Poproś Alexę o zwiastun dowolnego filmu, a odtworzy go na ekranie.
  • „Alexa, wyszukaj w YouTube Markiplier”: Alexa może przeszukiwać YouTube w poszukiwaniu filmu, którego szukasz. Każdy wynik wyszukiwania będzie miał obok niego numer. Kontynuuj wyszukiwanie za pomocą „Alexa, zagraj numer dwa”, a Echo Show odtworzy ten film. Możesz także przesunąć palcem po wynikach wyszukiwania i dotknąć tego, który chcesz, jeśli wolisz.
  • „Alexa, zagraj w The Grand Tour”: Jeśli masz konto Amazon Prime, możesz oglądać dowolną bibliotekę strumieniowego przesyłania wideo Amazon w swoim Echo Show. Jeśli chcesz zagrać w konkretny odcinek, możesz na przykład powiedzieć „Alexa, zagraj w The Grand Tour, sezon pierwszy, odcinek czwarty”. Niestety wydaje się, że Alexa potyka się, jeśli pominiesz numer sezonu, nawet jeśli jest tylko jeden sezon programu, więc bądź konkretny.
  • „Alexa, odtwórz mój briefing wideo”:Każde Echo może odtwarzać zbiór fragmentów wiadomości zwanych „odprawą flash”. Echo Show dodaje obsługę fragmentów wideo. W zależności od tego, które źródła wiadomości zostały już dodane, może być konieczne dodanie kilku umiejętności Alexa, aby znaleźć zawartość wideo. Przeszukaj umiejętności Amazon dla „odprawa błyskowa”, aby znaleźć źródła wiadomości, które możesz dodać.

Chociaż powinno to wystarczyć, aby zapewnić rozrywkę podczas gotowania jedzenia lub przygotowania do pracy, w bibliotece wideo Echo Show są pewne duże luki. Nie możesz oglądać wideo z Netflix, Hulu, Sling lub innych głównych usług wideo, chociaż Amazon twierdzi, że nie ma powodu, dla którego te firmy nie mogą stworzyć umiejętność wspierającą go.

Oglądaj wideo z kamery bezpieczeństwa

1626512946 59 Wszystko czego Echo Show Amazona moze zrobic czego inne Echo

Echo Show może wyświetlać transmisję na żywo z dowolnej obsługiwanej kamery wideo połączonej z Alexą. Firmy takie jakGniazdo, sierpień, Arlo, i Pierścień dodały już obsługę swoich kamer wideo. Zapytaj „Alexa, pokaż mi kamerę przy drzwiach wejściowych”, aby zobaczyć natychmiastowy obraz wideo z twoich drzwi wejściowych. Jest to przydatne, jeśli ktoś zadzwoni do Twojego dzwonka i chcesz zobaczyć, kto to jest przed odebraniem. Możesz także sprawdzić swoje wewnętrzne lub zewnętrzne kamery bezpieczeństwa, jeśli chcesz sprawdzić swoje dziecko lub zobaczyć, kto węszy na zewnątrz.

Zobacz, ile czasu zostało na twoich minutnikach

1626512946 824 Wszystko czego Echo Show Amazona moze zrobic czego inne Echo

Echo jest bardzo przydatne w kuchni do ustawiania timerów, ale zwykłe modele tylko głosowe nie dostarczają zbyt wielu informacji zwrotnych, dopóki zegar się nie skończy. Z drugiej strony, Echo Show wyświetli twój zegar na ekranie po jego ustawieniu. Gdy Echo Show powróci do ekranu głównego, Twój zegar zostanie uwzględniony w obracającej się karuzeli kart, którą zobaczysz. Jeśli chcesz ponownie zobaczyć swoje zegary, możesz powiedzieć „Alexa, pokaż mi moje zegary”, aby wyświetlić każdy minutnik naraz.


Możesz także ustawić wiele minutników i zobaczyć każdy z nich jednocześnie. Tak więc, jeśli ciężko gotujesz jajka podczas pieczenia indyka, możesz ustawić indywidualne zegary dla każdego z nich i zobaczyć, jak długo pozostało dla każdego z nich na pierwszy rzut oka, zamiast pytać Alexę o każdy minutnik pojedynczo. Jeśli chcesz anulować minutnik, przesuń go w lewą stronę ekranu, aby usunąć go, gdy jesteś na ekranie minutnika.

Przewiń cały kalendarz

1626512946 399 Wszystko czego Echo Show Amazona moze zrobic czego inne Echo

Kiedy zapytasz normalne wydarzenia Echow z głosem, które masz w swoim kalendarzu, Alexa odczyta następne cztery wydarzenia w twoim programie. W programie Echo Show powiedz „Alexa, pokaż mi mój kalendarz” i zobaczysz listę wszystkich wydarzeń w swoim porządku obrad. Przewiń listę, aby zobaczyć wszystkie swoje wydarzenia.Dotknij dowolnego wydarzenia, aby zobaczyć więcej szczegółów na temat tego wydarzenia.

Śpiewaj do swoich piosenek z tekstem na żywo

1626512946 195 Wszystko czego Echo Show Amazona moze zrobic czego inne Echo

Za każdym razem, gdy odtwarzasz muzykę w programie Echo Show, czeka Cię improwizowana sesja karaoke. Jeśli Amazon znajdzie tekst piosenki, której słuchasz, wyświetli tekst na ekranie. Teksty będą automatycznie przewijane w rytm muzyki. Dotknij ekranu, a otrzymasz także sterowanie muzyką na ekranie dotykowym. Możesz wstrzymywać, odtwarzać, pomijać utwory, włączać tryb odtwarzania losowego lub powtarzania, a nawet wyłączać teksty, jeśli nie chcesz ich oglądać.

Wykonuj połączenia wideo z każdym, kto ma program Echo lub za pośrednictwem aplikacji Alexaa

1626512947 697 Wszystko czego Echo Show Amazona moze zrobic czego inne Echo

Echo Show dodaje połączenia wideo do rosnącej listy funkcji przesyłania wiadomości Alexy. Jeśli Twoi znajomi lub rodzina również mają program Echo Show lub aplikację Alexa, możesz rozpocząć rozmowę wideo, mówiąc „Alexa, zadzwoń do mamy”. Jeśli zadzwonisz do kogoś z echem tylko głosowym, program zamiast tego rozpocznie połączenie głosowe. Możesz także wysyłać wiadomości do każdego, kto ma aplikację Alexa lub dowolny model Echo.

Amazon ma również nową opcjonalną funkcję o nazwie Drop In. Drop In zamienia Twoje Echos w swego rodzaju domofon. Możesz natychmiast otworzyć czat głosowy z innym Echo w swoim domu. W przeciwieństwie do połączeń głosowych nikt nie musi odbierać połączenia, łączy się automatycznie, gdy na przykład powiesz „Alexa, wpadnij do salonu”. Możesz także dodać kontakty, które mogą wpaść do Ciebie. Jeśli więc chcesz mieć możliwość zameldowania się u babci lub pozwolić mamie sprawdzić, jak sobie radzą dzieci, dodaj je jako kontakt w sekcji Ustawienia w aplikacji Alexa. Następnie możesz powiedzieć „Alexa, wpadnij do mamy”, aby natychmiast połączyć się za pośrednictwem czatu głosowego lub wideo (w zależności od tego, co jest dostępne) z ich domem.

Korzystanie z funkcji Drop Inbetween Echo Shows spowoduje rozpoczęcie rozmowy wideo, na którą masz dziesięć sekund na odrzucenie. W przeciwnym razie każdy, kto zdecyduje się wpaść, będzie mógł zobaczyć przez kamerę. Wszystkie połączenia typu Drop In będą również powodować dzwonek dźwiękowy, więc każdy w pokoju powinien wiedzieć, że trwa rozmowa, ale nadal może to stanowić problem z prywatnością. Zwłaszcza, gdy dodajesz osoby spoza domu (lub w niektórych przypadkach w domu). Zastanów się, komu chcesz zapewnić nieograniczony dostęp do głosu i wideo, zanim włączysz tę funkcję. Oto, jak upewnić się, że jest całkowicie wyłączony.


Oprócz wszystkich tych nowych funkcji, Amazon otworzył ekran Echo Show dla swoich zewnętrznych programistów, co oznacza, że ​​w nadchodzących miesiącach będzie jeszcze więcej umiejętności związanych z wideo. Jeśli ostatnio nie sprawdzałeś sklepu z umiejętnościami Alexa, zaglądaj co jakiś czas, aby zobaczyć, co jeszcze możesz zrobić ze swoim nowym Echo Show.

Czy ten post był pomocny?