Skip to content

Z pudełka z poradami: monitory uśpienia iPhone’a, testowanie pilotów na podczerwień za pomocą aparatu i świecące pisanki Redux

10 de lipiec de 2021
1625912193 Tips How To Geek Template

Raz w tygodniu podsumowujemy kilka świetnych wskazówek dla czytelników i dzielimy się nimi ze wszystkimi. W tym tygodniu przyglądamy się, jak używać iPhone’a jako monitora snu, który budzi Cię w optymalnym czasie, jak przetestować pilota za pomocą aparatu cyfrowego i sprytny sposób na tworzenie świecących pisanek.

Śledź swoje cykle snu za pomocą iPhone’a

Nico zobaczyła nasz post Sleepyti.me z dzisiejszego dnia i napisała wskazówkę dotyczącą iPhone’a:

Chociaż Sleepyti.me jest całkiem fajny, naprawdę niesamowite jest używanie iPhone’a jako czujnika snu. używałem Cykl snu od kilku lat. Jest to aplikacja, która wykorzystuje czujniki ruchu w iPhonie do wykrywania wstawania i wychodzenia z głębokiego snu na podstawie Twoich ruchów. Mówisz mu, o której (około), o której chcesz się obudzić, a to budzi Cię w najlepszym możliwym momencie cyklu snu. Więc jeśli powiem, że chcę wstać o 8 rano, a 7:15 to rzeczywiście idealny czas, abym obudził się wypoczęty, alarm włączy się, aby obudzić mnie, gdy nie będę głęboko spać. To jest słodkie! Najlepszy zakup typu złotówka za aplikację, jakiego kiedykolwiek dokonałem.

To całkiem dopracowana aplikacja, Nico. Chcielibyśmy usłyszeć od czytelników, którzy używają czegoś podobnego na swoich telefonach z Androidem!

Przetestuj pilota na podczerwień za pomocą aparatu cyfrowego

https://www.youtube.com/watch?v=QPNxqNBvuCo

Tomek pisze prostym testem diagnostycznym:

Któregoś dnia miałem problem ze strzelaniem do uniwersalnego pilota do telewizora. Działo się coś podejrzanego i musiałem zacząć od podstaw i przejść w górę. Wymieniłem baterie, ale wydawało się, że nie ma sygnału do telewizora (ten konkretny pilot nie ma na nim żadnego wskaźnika). Aby przetestować i sprawdzić, czy pilot faktycznie coś wysyła, skierowałem go na aparat mojego smartfona (myślę, że powinno to działać z prawie każdym aparatem cyfrowym) i mogłem zobaczyć wyjście podczerwieni diody podczerwieni z przodu zdalny! Wynik!

Bardzo sprytny Tom. Zamieścimy to w każdym naszym rosnącym Rolodeksie podstępnych sztuczek rozwiązywania problemów.

Świecące pisanki na tanie on

1625912193 774 Z pudelka z poradami monitory uspienia iPhonea testowanie pilotow na

Milly wpisuje sztuczką DIY:

Uwielbiałem post LED Easter Egg z dzisiejszego dnia, ale nie każdy ma pamięć podręczną diod LED. Postępowałem zgodnie z samouczkiem znalezionym w Internecie, który uprościł sprawę… zamiast baterii i diod LED po prostu, nadziewać jajka smukłymi świecącymi pałeczkami z Dollar Store.

Jako ostatni hack, używanie świecących pałeczek jest zdecydowanie łatwiejsze niż nocowanie niektórych diod LED. Dzięki za udostępnienie!

Masz sprytną wskazówkę lub sztuczkę do udostępnienia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Czy ten post był pomocny?