Skip to content

Alienware pokazuje mechaniczną klawiaturę i monitor QD-OLED — recenzja Geek

27 de wrzesień de 2022
4f0ceb14 1024x576 1

34-calowy zakrzywiony monitor do gier Alienware z klawiaturą Alienware Tenkeyless i komputerem stacjonarnym Aurora R15.

Tej jesieni Alienware wprowadzi na rynek zestaw nowego sprzętu dla graczy, którzy po prostu nie mają dość. Firma właśnie ogłosiła swoją nową mechaniczną klawiaturę bez dziesięciu klawiszy, zakrzywiony monitor do gier QD-OLED oraz zmodernizowany komputer stacjonarny Aurora R15.

Nowa klawiatura mechaniczna TKL (130 USD) jest oparta na popularnej klawiaturze Low Profile RGB firmy Alienware. Oferuje podobną konstrukcję z przełącznikami Cherry MX Red, konfigurowalne oświetlenie RGB (sterowane za pomocą klawisza za pośrednictwem AlienFX) i konstrukcję przewodową (z prowadzeniem kabli pod obudową klawiatury). Ale oczywiście jest to model bez dziesięciu kluczy, więc porzuca klawiaturę numeryczną.

Co dziwne, Alienware ma ulepszoną wersję 34-calowego monitora QD-OLED, który został wprowadzony na rynek na początku tego roku. Nowy monitor AW3423DWF (1100 USD) ma takie same specyfikacje jak stary model – w tym 34-calowy panel Quantum Dot OLED, częstotliwość odświeżania 175 Hz i zakrzywiona konstrukcja. Ale ma smuklejszą konstrukcję, która ułatwia montaż na ścianie i jest dostępna w nowej czarnej kolorystyce. Dodatkowo jest tańszy za jedyne 1100 USD.

I oczywiście Alienware ma swój nowy komputer stacjonarny Aurora R15. Posiada procesory Intel Core 13. generacji, procesory graficzne NVIDIA GeForce RTX serii 40 oraz ulepszone chłodzenie cieczą z ulepszonymi wentylatorami. Według firmy te ulepszenia zapewniają o 58% większą moc obliczeniową niż poprzednie komputery Alienware.

Nowa klawiatura mechaniczna Alienware TKL i 34-calowy monitor QD-OLED zostaną wprowadzone na rynek jesienią tego roku w cenie odpowiednio 130 i 1100 USD. Komputer stacjonarny Aurora R15 pojawia się w późniejszym terminie za nieznaną cenę.

Czy ten post był pomocny?