Skip to content

Bezpieczne przetwarzanie: Bezpłatna ochrona przed wirusami dzięki Avast Home Edition

2 de sierpień de 2021
129

Na początku tego tygodnia przyjrzeliśmy się darmowej aplikacji antywirusowej AntiVir, która otrzymała świetne komentarze od wszystkich. Kontynuując naszą serię o darmowych narzędziach antywirusowych, dzisiaj przyjrzymy się Avast Home Edition.

Avast Home Edition oferuje doskonałą ochronę przed wirusami oraz wykrywanie programów szpiegujących i rootkitów, a nawet ma ciekawą możliwość skórowania.

Korzystanie z programu Avast

Przy pierwszym uruchomieniu Avast po instalacji zostaniesz powitany krótkim przewodnikiem użytkownika po niektórych dostępnych funkcjach.

Pamiętaj, aby zaktualizować bazę danych zaraz po instalacji, aby wszystko było aktualne.

1627902526 565 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki Avast Home Edition

Po pierwszej aktualizacji zostałem poproszony o ponowne uruchomienie Vista. Mam nadzieję, że tak nie jest w przypadku każdej aktualizacji. Każdy, kto jest doświadczonym użytkownikiem Avast, zostaw swoje komentarze na ten temat!

1627902526 252 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki Avast Home Edition


Avast oferuje skanowanie w czasie rzeczywistym za pomocą Resident Scanner. Możesz ustawić ochronę jako normalną, wysoką lub niestandardową. Jeśli jesteś użytkownikiem „ustaw i zapomnij”, po prostu zachowaj ustawienia domyślne.

1627902527 707 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki Avast Home Edition

W zależności od aplikacji czasami ochrona w czasie rzeczywistym może spowolnić system. Avast Home Edition nie wydaje się pochłaniać zbyt wielu zasobów, co zawsze jest dobre.

1627902527 559 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki Avast Home Edition

Jeśli jesteś osobą taką jak ja i musisz majstrować przy wszystkim, jest fajny tryb ustawień niestandardowych. Tutaj możesz ustawić różne komponenty ochrony według własnych upodobań. Dla tych, którzy dzielą się plikami z rówieśnikami, istnieje nawet komponent czasu rzeczywistego!

1627902527 647 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki Avast Home Edition

Menu główne to centrum dowodzenia, w którym można uzyskać dostęp do wszystkich funkcji edycji domowej. Podobnie jak w przypadku większości narzędzi antywirusowych, Avast integruje się z Eksploratorem, dzięki czemu możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy i zeskanować plik.

1627902527 328 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki Avast Home Edition1627902527 476 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki Avast Home Edition

Przejście do ustawień pozwala zmienić i dostosować zachowanie Avast w systemie. Jestem wielkim fanem tego, ponieważ mogę decydować o sposobie prezentacji alertów i powiadomień. W tym miejscu możesz również skonfigurować raporty skanowania i ustawić Avast, aby automatycznie sprawdzał dostępność aktualizacji.

1627902527 45 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki Avast Home Edition

Czas skanowania w Avast jest mniej więcej taki sam jak w Antywirus. Niestety zaplanowane skanowanie nie jest funkcją dostępną w bezpłatnej wersji Home Edition. Skany zaplanowane to tylko funkcja w wersja profesjonalna co kosztuje 39,95 po 60-dniowym bezpłatnym okresie próbnym.

1627902527 770 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki Avast Home Edition


W przypadku wykrycia wirusa zostanie on przeniesiony do Kwarantanny. Stąd możesz usunąć wirusa, przywrócić plik w przypadku fałszywego alarmu, a także wysłać informacje o wirusie do oprogramowania Alwil. Wygląda na to, że mój komputer nie ma zainfekowanych plików!

1627902528 696 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki Avast Home Edition

Kolejną fajną funkcją Avast jest możliwość Skóra to. Domyślna skórka przypomina mi odtwarzacz multimedialny, który wiedział, że bezpieczeństwo komputera może być świetną zabawą!

1627902528 735 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki Avast Home Edition

Istnieje kilka Skórki dla Avast na swojej stronie internetowej. Myślałem, że to Łuk atomowy było całkiem fajne.

1627902528 224 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki Avast Home Edition

Jak dotąd spośród trzech dużych bezpłatnych aplikacji antywirusowych (AntiVir, Avast i AVG), Avast jako jedyny nie zawiera harmonogramu skanowania, co wydaje się nieco dziwne. W przeciwnym razie jest to solidna aplikacja i dobrze zabezpieczy Twój system.

Pobierz Avast Home Edition

Czy ten post był pomocny?