Skip to content

Bezpieczne przetwarzanie: Twórz zaplanowane skanowania za pomocą Spybot Search & Destroy

27 de lipiec de 2021
153

Jak wspomniałem w poprzednim poście, Spybot Search & Destroy nie jest wcale przestarzały, jak niektórzy w branży chcieliby, abyś uwierzył. Napisałem ten artykuł ponad rok temu i od tego czasu Spybot tylko się poprawił.

W tym artykule omówimy jedną z zaawansowanych funkcji, która umożliwia zaplanowane skanowanie oprogramowania szpiegującego w Twoim systemie. Podczas początkowej instalacji Spybot Search & Destroy tryb podstawowy jest domyślnie włączony. Musimy uzyskać dostęp do trybu zaawansowanego, więc kliknij Tryb i wybierz Tryb zaawansowany.

Kliknij przycisk Tak przy wyświetlonym komunikacie ostrzegawczym.

1627402213 574 Bezpieczne przetwarzanie Tworz zaplanowane skanowania za pomoca Spybot Search

Teraz zauważysz o wiele więcej opcji, narzędzi i ustawień. Tutaj możemy uzyskać dostęp do kilku fajnych funkcji dostępnych w Spybot.

1627402213 558 Bezpieczne przetwarzanie Tworz zaplanowane skanowania za pomoca Spybot Search

Rozwiń Ustawienia w menu i wybierz Harmonogram. Następnie kliknij oba przyciski Dodaj, więc teraz mamy możliwość edycji harmonogramu aktualizacji i skanów.

1627402213 804 Bezpieczne przetwarzanie Tworz zaplanowane skanowania za pomoca Spybot Search

Spybot uruchamia Zaplanowane zadania, które jest składnikiem Windows. Nie ma znaczenia, od którego zaczniesz, ale tutaj najpierw edytujemy Updater. Po prostu kliknij Edytuj (Aktualizator), zakładkę Harmonogram i nowy przycisk. Umożliwi to ustawienie daty, godziny i częstotliwości sprawdzania aktualizacji bazy danych.

1627402213 18 Bezpieczne przetwarzanie Tworz zaplanowane skanowania za pomoca Spybot Search

Możesz także przejść do zakładki Ustawienia, aby skonfigurować inne ustawienia systemowe związane z aktualizacją.

1627402213 268 Bezpieczne przetwarzanie Tworz zaplanowane skanowania za pomoca Spybot Search

Po skonfigurowaniu wszystkich informacji zostaniesz poproszony o wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła do komputera. Po zakończeniu kliknij OK i wszystko jest ustawione. Należy pamiętać, że puste hasła nie są akceptowane.

1627402213 197 Bezpieczne przetwarzanie Tworz zaplanowane skanowania za pomoca Spybot Search


Nie zapomnij również sprawdzić Easter Egg w Spybot Search & Destroy

Pobierz Spybot Search & Destroy

Uwaga: Jeśli chcesz nam pomóc i poznać programy wysokiej jakości, których nie omówiliśmy, po prostu przejdź do Wiki How-To Geek i dodaj zawartość do naszej rosnącej listy Aplikacje antyszpiegowskie!

Czy ten post był pomocny?