Skip to content

Co to jest mrożona kawa w stylu New Orleans? – LifeSavvy

22 de czerwiec de 2023

Jeśli chodzi o ochłodzenie i zaspokojenie pragnienia kofeiny, nic tak nie trafia w sedno, jak orzeźwiająca szklanka mrożonej kawy. Jeśli chcesz, aby twoja mrożona kawa smakowała najlepiej, możesz zastosować nieodpartą technikę mrożonej kawy w stylu Nowego Orleanu.

Sztuczka polega na zaparzeniu mieszanki ciemno palonej kawy z cykorią.

Cykoria to dziko rosnąca roślina, która wypuszcza atrakcyjne niebieskie kwiaty. Korzeń rośliny można zebrać, wysuszyć, upiec i zmielić. Cykoria jest często używana jako substytut kawy, ale w Nowym Orleanie łączy się ją z kawą, aby stworzyć pyszny, złożony smak. Musisz tego spróbować.

Co to jest mrozona kawa w stylu New Orleans –

Aby stworzyć idealną szklankę kawy mrożonej w stylu Nowego Orleanu, potrzebujesz pysznego ciemnego palenia, trochę przygotowanej cykorii i środków do zastosowania metody parzenia na zimno (np. Cold Brew Maker).

Rozpocznij od moczenia kawy przez dłuższy czas w zimnej wodzie. Mówimy co najmniej 12 godzin. Kiedy parzysz na zimno zamiast na gorąco, możesz uzyskać bardziej intensywny smak. Użyj wyższego stosunku kawy i cykorii do wody niż zwykle podczas parzenia na gorąco.

Gdy kawa i cykoria zdążyły się zaparzyć, można się nimi delektować. Podawaj z lodem, mlekiem, śmietanką lub inną ulubioną mrożoną kawą. Rozważ wypróbowanie go z odrobiną skondensowanego mleka, jeśli chcesz odrobiny słodyczy i śmietanki.

Czy ten post był pomocny?